Zrealizowane inwestycje

GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2015

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O ZADANIACH ZREALIZOWANYCH W RAMACH GBO W 2015 R. DOSTĘPNE SĄ W SPRAWOZDANIU Z WYKONANIA BUDŻETU MIASTA GLIWICE ZA 2015 R. (str. 195)

informacja o zgłaszaniu pomysłów i naborze wniosków + informacje ogólne o przebiegu konsultacji + informacja omawiająca poprzednie konsultacje (2013 i 2014 rok)

Informacja o inwestycji zrealizowanej w 2015 r w ramach konsultacji internetowych 2014 + nawiązanie do tegorocznych konsultacji

informacja o zrealizowanych inwestycjach wybranych w ramach konsultacji w 2014 r.

informacja przypominająca o zbliżającym się głosowaniu + informacja o zrealizowanych inwestycjach wybranych w ramach konsultacji w 2014 r + informacje ogólne o przebiegu konsultacji

informacja o inwestycji zrealizowanej w konsultacji 2014

M.in. informacja o inwestycji zrealizowanej w ramach konsultacji 2014

Informacja o zadaniach wybranych w konsultacjach 2015 i wzmianka o inwestycjach zrealizowanych w ramach konsultacji 2014

Informacja m.in. o inwestycji realizowanej ramach konsultacji 2014

Informacja m.in. o inwestycjach realizowanych ramach konsultacji 2014

Informacja m.in. o inwestycji realizowanej ramach konsultacji 2014

Informacja m.in. o inwestycjach realizowanych ramach konsultacji 2014


GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2016

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O ZADANIACH ZREALIZOWANYCH W RAMACH GBO W 2016 R. DOSTĘPNE SĄ W SPRAWOZDANIU Z WYKONANIA BUDŻETU MIASTA GLIWICE ZA 2016 R. (str. 183)

Informacja m.in. o inwestycji realizowanej ramach konsultacji 2015

Informacja o planowanych remontach ulic: Wolności, Warzywnej, 22 lipca

Przy ul. Sadowej ruszyły prace przy budowie siłowni na wolnym powietrzu
 

Koszt siłowni to ok. 73 tys. zł. Powstała z puli pieniędzy przeznaczonych na realizację zadań jednorocznych. O jej budowie zdecydowali więc mieszkańcy, którzy teraz mogą szlifować kondycję fizyczną na nowoczesnym obiekcie.

Ogrodzenie placu zabaw w Lesie Komunalnym w rejonie ul. Brzozowej (Wykonanie ogrodzenia drewnianego.); Siłownia na wolnym powietrzu przy ul. Św. Anny (Doposażenie placu w 4 urządzenia do ćwiczeń fizycznych); Ławki z oparciami w Parku Chrobrego (Zamontowanie w parku 20 sztuk ławek przyjaznych seniorom)

 • Więcej kamer, większe bezpieczeństwo!

  Śląska Sieć Metropolitalna zakończyła prace przy budowie pięciu punktów monitoringu miejskiego w okolicach ul. Błogosławionego Czesława na osiedlu Baildona.


GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2017

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O ZADANIACH ZREALIZOWANYCH W RAMACH GBO W 2017 R. DOSTĘPNE SĄ W SPRAWOZDANIU Z WYKONANIA BUDŻETU MIASTA GLIWICE ZA 2017 R. (str. 199-202)

Wiosną 2017 r. rozpoczną się tegoroczne remonty dróg i chodników na terenie Gliwic. Szczegółowy wykaz głównych zadań remontowych składa się z 24 pozycji. Siedem przedsięwzięć remontowych zostało wybranych przez mieszkańców w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Kolejne zadanie wybrane przez mieszkańców w ubiegłorocznym głosowaniu nad Gliwickim Budżetem Obywatelskim doczeka się realizacji. 24 kwietnia  rozpoczną się prace przy budowie łącznika drogowego Hoblera – Tarnogórska na Zatorzu.

Liga  prowadzona w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci od 9 do 12 lat i młodzieży między 13 a 16 rokiem życia, mieszkających na osiedlu Stare Gliwice.

Dobiegła końca rozbudowa parkingu przy SP nr 39 na osiedlu Obrońców Pokoju. Przedsięwzięcie było jednym z zadań wybranych przez mieszkańców w ubiegłorocznym głosowaniu nad budżetem obywatelskim.

Kolejne zadanie budżetu obywatelskiego 2017 doczeka się realizacji. Od 5 września do 24 października w Łabędach prowadzony będzie kurs samoobrony dla kobiet. Zapisy na zajęcia ruszą 26 czerwca. Pierwszeństwo będą miały mieszkanki  Łabęd.

Stół do gry w piłkarzyki, ping-ponga, koszykówkę, cymbergaja, stół bilardowy, domek do dziecięcych zabaw i mebelki do siedzenia typu Mammut zakupiono niedawno ze środków przyznanych osiedlu w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Ich łączny koszt zamknął się w kwocie 2 117,85 zł.

Spacery po Sikorniku będą jeszcze przyjemniejsze, bo wzbogacone o walory edukacyjne. Wzdłuż alei Sikornik trwa montaż 27 tablic informacyjnych prezentujących ptaki, których nazwy ulic spotykamy w tej dzielnicy. Inwestycję zrealizował Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach w ramach budżetu obywatelskiego 2016 r. Kosztowała 33, 6 tys. zł.

Jednostki oraz wydziały Urzędu Miejskiego na bieżąco realizują inwestycje Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Kolejne przedsięwzięcie to cztery ławki, które zostały zamontowane przy lesie wzdłuż ulicy Granicznej na osiedlu Obrońców Pokoju. Inwestycja kosztowała 3.997,50 zł.

Teraz również przy ul. Domeyki w Żernikach można korzystać z siłowni pod chmurką i aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

Bezpłatne zajęcia na siłowni w hali sportowej przy ul. Chorzowskiej 5 zorganizowano, w ramach budżetu obywatelskiego, dla mieszkańców os. Baildona w wieku 16–23 lat.

W filii nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej niedawno pojawił się nowy sprzęt komputerowy i mnóstwo gier, filmów na DVD, zabawek i programów edukacyjnych. Oddział biblioteczny został doposażony dzięki środkom z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego powstało kolejne miejsce do ćwiczeń. Nowa plenerowa siłownia została zamontowana na skwerze Nacka w Szobiszowicach. 

Tym razem zmiany czekają plac w Brzezince, między ulicami Olsztyńską, Łódzką i Gnieźnieńską. Powstaje tam siłownia, a w przyszłym roku pojawi się atrakcyjne miejsce do zabawy. W Gliwicach będzie to już osiemnasta siłownia na wolnym powietrzu. Zadanie zostało wybrane przez mieszkańców w ramach ubiegłorocznego Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Na skwerze w Brzezince pojawi się też tyrolka, stoły do gry w szachy w ping-ponga oraz miejsce wypoczynku i zabawy, nowe ciągi piesze, ławki i oświetlenie. Budowa placu zabaw, na który głosowali mieszkańcy w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, rozpocznie się w przyszłym roku.

Kolejne zadania w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowane przez MZUK. W ostatnich tygodniach oddano do użytku siłownię pod chmurką, wybieg dla psów, wyremontowano stoliki na stadionie, chodniki na osiedlu Kopernik, zamontowano stoły do gry w tenisa, piłkarzyki i szachy.

W sumie, w 2017 r. Miejski Zarząd Usług Komunalnych miał do zrealizowania 13 inwestycji, o które prosili mieszkańcy.  Od stycznia w osiedlach powstało 10 inwestycji, o łącznej wartości blisko 749 tys. zł.   W ostatnich tygodniach do użytku gliwiczan zostały oddane nowości: w Brzezince, Wilczym Gardle, Śródmieściu i Starych Gliwicach.

Zakończyła się kolejna inwestycja realizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego – pomiędzy blokami na ul. Strzelców Bytomskich w Łabędach pojawiło się nowe oświetlenie.

W ramach zadania postawiono osiem nowych słupów oświetleniowych, podłączono do sieci również dwa istniejące już wcześniej.

GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2018
 • Do zabawy i do ćwiczeń
  Do dyspozycji małych mieszkańców Bojkowa oddano nowy, duży i kolorowy plac zabaw. Nowości pojawiły się również po drugiej stronie miasta – w Starych Gliwicach powstał street workout.
 • Jest górka, jest zabawa!
  Górka przy ul. Czwartaków powstała z myślą o dzieciach z osiedla Wojska Polskiego, ale nie tylko – ze wzniesienia może korzystać każdy miłośnik szaleństw w białym puchu. Teraz zabawa będzie jeszcze lepsza i bezpieczniejsza, bo górkę nadsypano i poszerzono, a jej szczyt wyrównano.
 • Bojków na sportowo
  W ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego odbędą się kolejne bezpłatne zajęcia ruchowe mające aktywizować mieszkańców. Tym razem skorzystają z nich mieszkańcy Bojkowa, którzy będą mogli pograć w gry edukacyjne, wziąć udział w zajęciach fitness 40+, tańcu towarzyskim, marszach nordic walking, oraz wspólnym bieganiu.
 • Budżet obywatelski dla każdego
  Trwa realizacja kolejnych zadań w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu uczniowie mają nowe tablety, pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy, seniorzy biorą udział w rajdach rowerowych, a mieszkańcy Zatorza szkolą się w obsłudze komputera.
 • Kolejne ułatwienia dla mieszkańców
  Można już korzystać z chodnika łączącego ul. Czapli z al. Sikornik. Trakt dla pieszych przy budynkach pomiędzy ul. Rybitwy i Cyraneczki został wyremontowany w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2018.
 • Nowości w Brzezince
  Plac zabaw przy ul. Łódzkiej w Brzezince jest już gotowy. Zadanie, w ramach Budżetu Obywatelskiego wykonał Miejski Zarząd Usług Komunalnych.
 • Coraz więcej zrealizowanych zadań
  Remontowane są ulice i chodniki, na placach zabaw pojawiają się nowe urządzenia, a mieszkańcy korzystają z szerokiej oferty zajęć warsztatowych i spotkań autorskich.
 • Jest zabawa!
  Najmłodsi mieszkańcy Czechowic mają powód do radości. Plac zabaw przy ul. Nad Łąkami został doposażony w nowe urządzenia. Dzieci świetnie bawią się na dodatkowej huśtawce i zjeżdżalni, wypatrują też przygód bujając się w bocianim gnieździe.
 • Można skakać!
  Pumptrack przy ul. Akademickiej jest już gotowy. Przeszedł odbiór techniczny i czeka na miłośników ekstremalnej jazdy!
 • Nowe stacje naprawy rowerów
  W Gliwicach pojawiły się kolejne cztery stacje naprawy rowerów. Inwestycja kosztowała ponad 32 tys. zł. Jedna ze stacji, w Starych Gliwicach, została zrealizowana  w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.
 • Skwer przy ul. Baildona
  W miejscu do tej pory niezagospodarowanym powstała nowa strefa wypoczynkowo-rekreacyjna. Na trawniku tuż obok skarpy ustawiono leżaki, na których można wypocząć w czasie wolnym, natomiast w drugiej części umieszczono stoły do gry w szachy, chińczyka oraz stół do gry w piłkarzyki. Z myślą o najmłodszych użytkownikach powstało także miejsce do gry w twister.
GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2019
 • Najpierw boisko, teraz chodniki
  W 2018 roku boisko przy ul. Pszczyńskiej zostało zmodernizowane, teraz przyszedł czas na remont sąsiadujących z nim chodników.
 • Jazda na rolki!
  To gratka dla miłośników rolek z dzielnicy Politechnika – na pl. Krakowskim ruszają bezpłatne lekcje jazdy pod okiem doświadczonych instruktorów. 
 • GBO: kolejne siłownie pod chmurką i stacja naprawy rowerów
  W Gliwicach jest już 26 plenerowych siłowni, na których gliwiczanie mogą aktywnie wypoczywać. Ostatnio, w ramach GBO, nowe urządzenia do ćwiczeń zyskali mieszkańcy Czechowic i Wilczego Gardła. W ramach budżetu obywatelskiego zamontowano również stację naprawy rowerów przy ul. Toszeckiej.

 • Będzie dużo wspaniałej zabawy
  Najmłodsi mieszkańcy Łabęd zyskają kolejne miejsce do dobrej zabawy – przy ul. Klasztornej powstanie nowy plac zabaw. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.
 • Zapraszamy do tańca!
  We wrześniu ruszają bezpłatne warsztaty taneczne dla mieszkańców Wójtowej Wsi. Na parkiecie swoich sił spróbują młodzi i dorośli tancerze.
 • Alejki gotowe!
  Można chodzić, spacerować, snuć się i biegać – zakończyła się modernizacja chodników przy ul. Pszczyńskiej. Zadanie zostało zrealizowane przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych.
 • Spocznij na nowej ławce
  19 nowych ławek zamontowano na terenie miasta w ramach zadań Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego wybranych przez mieszkańców do realizacji w 2019. Ławki są wygodne, estetyczne i zachęcają do chwili odpoczynku.
 • Piękniej na Sikorniku
  Pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych zakończyli prace przy porządkowaniu dwóch kwietników przy ul. Czajki 3. Wykoszono trawy i chwasty, przycięto krzewy, przekopano i wyrównano glebę, rozścielono agrowłókninę i korę, posadzono 62 rośliny.
 • Rolkarze już śmigają
  Po parku Chorzowskim i Żernikach przyszedł czas na Bojków. W Gliwicach powstał kolejny tor do jazdy na rolkach!
 • Jest ciekawiej i bezpieczniej
  Zakończyły się kolejne inwestycje realizowane w placówkach oświatowych w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Do dyspozycji gliwickich uczniów i przedszkolaków są nowe przestrzenie edukacyjne, sprzęt sportowo-rekreacyjny i strefy gier.
 • Moc zabawy przy Klasztornej i Kozielskiej
  Zakończyła się realizacja kolejnych zadań Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2019 – budowa placu zabaw przy ul. Klasztornej i modernizacja boiska do koszykówki przy ul. Kozielskiej na boisko wielofunkcyjne.