Aktualności | Bojków na sportowo

Bojków na sportowo

Bojków na sportowo

Opublikowane: 15.05.2018 / Sekcja: Miasto 

W ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego odbędą się kolejne bezpłatne zajęcia ruchowe mające aktywizować mieszkańców. Tym razem skorzystają z nich mieszkańcy Bojkowa, którzy będą mogli pograć w gry edukacyjne, wziąć udział w zajęciach fitness 40+, tańcu towarzyskim, marszach nordic walking, oraz wspólnym bieganiu.

Gliwiczanie coraz chętniej korzystają z możliwości uczestniczenia w zajęciach na świeżym powietrzu, spacerują po parkach, korzystają z Gliwickiego Roweru Miejskiego, szlifują formę na plenerowych siłowniach. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego mieszkańcy sami zgłaszają kolejne pomysły mające umożliwić im rozwój fizyczny. Tym razem złożono wniosek o zorganizowanie warsztatów ruchowych w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa się opłaciła – właśnie ruszają bezpłatne zajęcia dla mieszkańców tej dzielnicy. Zaprasza Fundacja „Aktywni” i Miasto Gliwice.

Zajęcia nordic walking będą się odbywały w soboty w godz. od 10.00 do 11.30, wspólne bieganie również w soboty w godz. od 11.30 do 13.00, z kolei w gry edukacyjne będzie można pograć w piątki (co trzy tygodnie) w godz. od 16.00 do 18.00. Wszystkie aktywności będą się odbywały lub rozpoczynały w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Łanowej 2.

Również w ramach GBO, w hali przy Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Plonowej 3 będą się odbywały zajęcia fitness 40+ (we wtorki i w czwartki w godz. od 16.30 do 17.30) oraz kurs tańca towarzyskiego (w środy w godz. od 17.30 do 19.00).

Każdy mieszkaniec Bojkowa, który chce wziąć udział w zajęciach, powinien wysłać swoje zgłoszenie pod adres: fundacjaaktywni.zapisy@gmail.com. (mf)

plakat plakat2