Aktualności | Siłownia i tyrolka dla Brzezinki

Siłownia i tyrolka dla Brzezinki

Siłownia i tyrolka dla Brzezinki

Opublikowane: 19.10.2017 / Sekcja: Miasto 

Kolejny gliwicki skwer zostanie zmodernizowany. Tym razem zmiany czekają plac w Brzezince, między ulicami Olsztyńską, Łódzką i Gnieźnieńską. Powstaje tam siłownia, a w przyszłym roku pojawi się atrakcyjne miejsce do zabawy.

Prace przy budowie siłowni już się rozpoczęły. Gdy będzie gotowa, mieszkańcy będą mogli korzystać z orbitreka, wahadła, twistera, biegacza, prasy nożnej, wioślarza, wypychacza, podciągacza oraz drabinki i ławeczki do robienia brzuszków. Na skwerze pojawi się pięć podwójnych urządzeń. W Gliwicach będzie to już osiemnasta siłownia na wolnym powietrzu. Zadanie zostało wybrane przez mieszkańców w ramach ubiegłorocznego Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku została wykonana dokumentacja projektowa dotycząca zagospodarowania terenu. W uzgodnieniu z mieszkańcami osiedla powstał plan budowy siłowni plenerowej, placu zabaw oraz małego placu rekreacyjno-wypoczynkowego – wylicza Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Na skwerze w Brzezince pojawi się też tyrolka, stoły do gry w szachy w ping-ponga oraz miejsce wypoczynku i zabawy, nowe ciągi piesze, ławki i oświetlenie. Budowa placu zabaw, na który głosowali mieszkańcy w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, rozpocznie się w przyszłym roku. (mf)

skwer Brzezinka