Aktualności | Budżet obywatelski dla każdego

Budżet obywatelski dla każdego

Budżet obywatelski dla każdego

Opublikowane: 15.10.2018 / Sekcja: Miasto 

Trwa realizacja kolejnych zadań w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu uczniowie mają nowe tablety, pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy, seniorzy biorą udział w rajdach rowerowych, a mieszkańcy Zatorza szkolą się w obsłudze komputera.

Młodzi sportowcy z SP nr 7 przy ul. Tarnogórskiej mogą już korzystać z nowego sprzętu do uprawiania biatlonu. W ramach realizacji zadań Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego w szkole w Szobiszowicach pojawiło się 10 par nart biegowych z kijkami, 12 par nartorolek, 10 kasków sportowych i trzy zestawy trenażerów, czyli sprzętu do strzelania laserowego. Z miejskiego budżetu na ten cel przeznaczono 50 tys. zł. – Bardzo się cieszymy z nowego sprzętu. Nasi uczniowie uwielbiają biatlon i dadzą z siebie wszystko, by z pomocą nowego sprzętu osiągać jak najlepsze wyniki i zachęcić ucznia do zdrowego stylu życia – mówi Beata Polewka z SP nr 7.

Mieszkańcy Zatorza mogą z kolei korzystać z Centrum Edukacji utworzonego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 przy ul. Lipowej. W ramach GBO ZSP nr 12 otrzymała tablety, urządzenia wielofunkcyjne, gry i pomoce edukacyjne, które przydają się podczas zajęć edukacyjno-poznawczych dla mieszkańców Zatorza. Realizacja zadania, które zakończy się w grudniu, będzie kosztowała 16 900 zł. Podczas kursu uczestnicy nauczą się m.in. obsługi smatrtfona, tabletu, komputera, serfowania po Internecie, a także edycji, redagowania, druku i skanowania dokumentów, programowania i kodowania, korzystania z Internetu, przygotowywania prezentacji multimedialnych, obsługi tabletu i smartphona oraz budowania robotów. Kurs już się rozpoczął, ale można jeszcze dołączyć do grupy. Spotkania odbywają się w poniedziałki, wtorki i soboty w kawiarence internetowej w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 12 przy ul. Lipowej 29. Więcej informacji na temat kursu można uzyskać pod numerem telefonu 32/279-98-55.

Tymczasem mieszkańcy Starych Gliwic zakończyli rajdy rowerowe pod kierunkiem profesjonalnego rehabilitanta. W 6 wyjazdach rowerowych wzięło udział niemal 90 seniorów. Realizacja zadania kosztowała 3 500 zł. (mf)