Aktualności | Zadbaj o formę. Trenuj przy Sadowej!

Zadbaj o formę. Trenuj przy Sadowej!

Zadbaj o formę. Trenuj przy Sadowej!

Opublikowane: 09.08.2016 / Sekcja: Miasto  Życie i styl  Sport 

Od kilku tygodni mieszkańcy Starych Gliwic mogą dbać o formę fizyczną na siłowni plenerowej, która powstała przy ul. Sadowej. Trening rekreacyjno – siłowy pod chmurką? Sama przyjemność!

Popularność kolejnego w Gliwicach obiektu do ćwiczeń na wolnym powietrzu (a jest ich już w sumie czternaście) stale rośnie. Siłownia plenerowa przy ul. Sadowej wyposażona jest w 4 podwójne urządzenia, czyli 8 stanowisk do ćwiczeń. To m.in. rowerek klasyczny, podciągacz, wypychacz, wioślarz, prasa nożna, orbitrek, wahadło i biegacz. – Przy siłowni powstała też infrastruktura towarzysząca. Zamontowaliśmy m.in. trzy stojaki na rowery i dwa kosze na śmieci. O zasadach bezpiecznego użytkowania obiektu przypominają korzystającym regulaminy, które na specjalnie przygotowanych tablicach ustawiono w dwóch miejscach – podkreśla Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach, który odpowiada za inwestycję.

Koszt siłowni to ok. 73 tys. zł. Powstała z puli pieniędzy przeznaczonych na realizację zadań jednorocznych. O jej budowie zdecydowali więc mieszkańcy, którzy teraz mogą szlifować kondycję fizyczną na nowoczesnym obiekcie. Tworząc nowe siłownie MZUK stara się tak dobierać urządzenia, by w jednym miejscu można było ćwiczyć różne partie mięśni. – Cieszy nas, że z siłowni plenerowych w Gliwicach korzystają osoby w różnym wieku. Szczególnie warto zwrócić uwagę na aktywność seniorów, którzy na przykład w drodze z zakupów mogą poświęcić codziennie kilka minut na trening i bez wydawania gotówki zadbać o swoją aktywność – dodaje Marzena Sosnowska.                                      

Również w tegorocznym Gliwickim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy zgłosili zapotrzebowanie na siłownie plenerowe w swoich dzielnicach. Do końca 2017 roku powstaną trzy podobne obiekty: na os. Brzezinka (pomiędzy ul. Łódzką, Olsztyńską, Gnieźnieńską i Rzeszowską), na os. Szobiszowice (na terenie Skweru Nacka przy ul. Toszeckiej) oraz na os. Żerniki (przy ul. Domeyki).  Jakie jeszcze zadania zostaną zrealizowane w przyszłym roku? Wyniki Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć TUTAJ.