Aktualności | GBO: kolejne siłownie pod chmurką i stacja naprawy rowerów

GBO: kolejne siłownie pod chmurką i stacja naprawy rowerów

GBO: kolejne siłownie pod chmurką i stacja naprawy rowerów

Opublikowane: 05.08.2019 / Sekcja: Miasto 

W Gliwicach jest już 26 plenerowych siłowni, na których gliwiczanie mogą aktywnie wypoczywać. Ostatnio, w ramach GBO, nowe urządzenia do ćwiczeń zyskali mieszkańcy Czechowic i Wilczego Gardła. W ramach budżetu obywatelskiego zamontowano również stację naprawy rowerów przy ul. Toszeckiej.

Urządzenia do ćwiczeń w plenerze stanęły przy ul. Nad Łąkami w Czechowicach i przy ul. Magnolii w Wilczym Gardle i już cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Sprzęt zamontowano na bezpiecznej i wygodnej nawierzchni z gumowych mat.

W Czechowicach stanęły trzy dwustanowiskowe urządzenia siłowe. Można ćwiczyć na wypychaczu, podciągaczu, wioślarzu, orbitreku, biegacz i twisterze. Zadanie zostało wykonane w ramach GBO 2019. Nowa siłownia kosztowała ponad 67 tys. zł.

W Wilczym Gardle siłownię przy ul. Magnolii doposażono dwoma dwustanowiskowymi urządzeniami siłowymi. Do dyspozycji aktywnych mieszkańców jest wioślarz, biegacz, prasa nożna i motyl. Inwestycja kosztowała 34,5 tys. zł i została zrealizowana w ramach GBO 2019.

Przy ul. Toszeckiej, w rejonie ul. Uszczyka, zamontowano z kolei samoobsługową stację naprawy rowerów wyposażoną w niezbędne narzędzia do pilnego serwisu jednośladów. Wybrukowanie nawierzchni oraz zakup i montaż stacji kosztował 7 tys. zł. Inwestycję zrealizował Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach. (mf)


siłownia plenerowa przy ul. Nad łąkami