Aktualności | Jest górka, jest zabawa!

Jest górka, jest zabawa!

Jest górka, jest zabawa!

Opublikowane: 04.01.2019 / Sekcja: Miasto 

Najmłodsi gliwiczanie mogą oddawać się zimowym harcom na świeżo zmodernizowanej górce saneczkowej na os. Wojska Polskiego. Za oknem prószy śnieg, zima w pełni, czas na sanki!

Górka przy ul. Czwartaków powstała z myślą o dzieciach z osiedla Wojska Polskiego, ale nie tylko – ze wzniesienia może korzystać każdy miłośnik szaleństw w białym puchu. Teraz zabawa będzie jeszcze lepsza i bezpieczniejsza, bo górkę nadsypano i poszerzono, a jej szczyt wyrównano. Aby ułatwić dostanie się na szczyt uformowano schody i zamontowano barierki. Wykonano też instalacje elektryczne i lampy, dzięki którym dzieci mogą bezpiecznie korzystać z uroków górki również po mroku. Bardziej zmęczeni mogą odpocząć na zamontowanych ławkach, a papierki ze zjedzonych łakoci wyrzucić do nowych koszy na śmieci. Miłośnikom zimy i aktywności na świeżym powietrzu przypominamy, że podobne górki saneczkowe znajdują się niemal w każdej dzielnicy Gliwic.

Modernizacja górki saneczkowej przy ul. Czwartaków została przeprowadzona w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2018 i kosztowała 153 226 zł. (mf)