Aktualności | Nowości dla gliwiczan

Nowości dla gliwiczan

Nowości dla gliwiczan

Opublikowane: 17.11.2017 / Sekcja: Miasto 

Kolejne zadania w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowane przez MZUK. W ostatnich tygodniach oddano do użytku siłownię pod chmurką, wybieg dla psów, wyremontowano stoliki na stadionie, chodniki na osiedlu Kopernik, zamontowano stoły do gry w tenisa, piłkarzyki i szachy.

W sumie, w 2017 r. Miejski Zarząd Usług Komunalnych miał do zrealizowania 13 inwestycji, o które prosili mieszkańcy.  Od stycznia w osiedlach powstało 10 inwestycji, o łącznej wartości blisko 749 tys. zł.   W ostatnich tygodniach do użytku gliwiczan zostały oddane nowości: w Brzezince, Wilczym Gardle, Śródmieściu i Starych Gliwicach.

Siłownią pod chmurką mogą się cieszyć mieszkańcy Brzezinki. Nowe miejsce rekreacji na świeżym powietrzu powstało pomiędzy ul. Łódzką, Olsztyńską, Gnieźnieńską i Rzeszowską. Do dyspozycji miłośników aktywności na świeżym powietrzu jest 5 dwustanowiskowych urządzeń do ćwiczeń (podciągacz/wypychacz, orbitrek/wahadło, twister/biegacz, prasa nożna/wioślarz, drabinka i ławka do brzuszków), ławki oraz stojaki na rowery.

W Wilczym Gardle wyremontowano 5 stolików i zainstalowano nowe siedziska, na osiedlu Kopernik wyremontowano chodnik, a na Trynku oddano do użytku wybieg dla psów. Na skwerze Bottrop w Śródmieściu zamontowano stoły do ping-ponga i gry w piłkarzyki oraz ławki. Tego typu stoły pojawiły się również przy ul. Sadowej w Starych Gliwicach.

Do końca roku, w ramach budżetu obywatelskiego, MZUK zrealizuje jeszcze trzy zadania: budowa stanowisk do disc golfa oraz boiska do gry w bule w Parku Chrobrego, budowa placu zabaw przy ul. Nad Łąkami oraz doposażenie terenu przy przychodni w Wilczym Gardle.

Łączny koszt wszystkich 13 inwestycji opiewa na kwotę 922 tys. zł. (mf)

 

 

 

Domeyki Pszczyńska Sadowa Sikornik