Aktualności | Można skakać!

Można skakać!

Można skakać!

Opublikowane: 25.10.2018 / Sekcja: Miasto 

Pumptrack przy ul. Akademickiej jest już gotowy. Przeszedł odbiór techniczny i czeka na miłośników ekstremalnej jazdy!

Tor rowerowy w pobliżu parku Chrobrego zachęcająco wije się, wznosi i opada czekając na miłośników wyczynowej jazdy. Mogą z niego korzystać zarówno wytrawni rowerzyści MTB i ekstremalni rajderzy, ale też każdy, kto chce się nauczyć nowych sztuczek i poczuć adrenalinę. Jazda na dwóch kołach wchodzi w nowy wymiar!

Tor składa się z muld i wzniesień umożliwiających rozpędzenie roweru do prędkości pozwalającej na jazdę bez pedałowania i utrzymanie rytmu jazdy. To idealne miejsce, by ćwiczyć wchodzenie w ostry zakręt lub skoki, a także przygotować się do trialu, czyli przydatnego pokonywania schodów, skał czy poręczy. Tor świetnie nadaje się również do jazdy na rolkach.

Z obiektu mogą korzystać zarówno młodsi jak i starsi rowerzyści, którzy chcą się dobrze bawić, ale też podszkolić refleks, utrzymanie równowagi i dynamikę jazdy – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy MZUK w Gliwicach.

Tor ma długość 100 metrów i jest ułożony w pętlę. Inwestycja o wartości 170 450 zł została zrealizowana przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie wykonała firma Velo Projekt. (mf)