Aktualności | Najpierw boisko, teraz chodniki

Najpierw boisko, teraz chodniki

Najpierw boisko, teraz chodniki

Opublikowane: 07.05.2019 / Sekcja: Miasto 

W ubiegłym roku boisko przy ul. Pszczyńskiej zostało zmodernizowane, teraz przyszedł czas na remont sąsiadujących z nim chodników. Obie inwestycje to zadania realizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

W ubiegłym roku w ramach GBO przebudowano boisko przy ul. Pszczyńskiej – zmieniono m.in. jego kształt na prostokątny, ustawiono piłkochwyty i zrekultywowano trawiastą nawierzchnię.

Teraz zamontowane zostanie nowe siatkowe ogrodzenie dłuższego boku boiska, pojawią się dwie nowe furtki, zostanie posiana trawa. W ramach zadania remontowane będą także chodniki pomiędzy blokami przy ul. Pszczyńskiej 112, 116 i 118. Asfalt na alejkach zostanie zastąpiony betonową kostką brukową. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja powinna być gotowa do końca sierpnia. Zadanie jest realizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

Fot. arch. UM Gliwice

Gotowy jest natomiast chodnik przy ul. Klonowej, Cichej i Ceglarskiej. Inwestycja o wartości 68,8 tys. zł również została zrealizowana przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych w ramach GBO 2019 r. (mf)