Aktualności | Połączą Hoblera z Tarnogórską

Połączą Hoblera z Tarnogórską

Połączą Hoblera z Tarnogórską

Opublikowane: 03.07.2017 / Sekcja: Miasto 

Kolejne zadanie wybrane przez mieszkańców w ubiegłorocznym głosowaniu nad Gliwickim Budżetem Obywatelskim doczeka się realizacji. 24 kwietnia  rozpoczną się prace przy budowie łącznika drogowego Hoblera – Tarnogórska na Zatorzu.

Do tej pory ul. Hoblera nie miała bezpośredniego połączenia z ul. Tarnogórską. Zmotoryzowani mieszkańcy bloków przy Hoblera wjeżdżali w ul. Tarnogórską (główną arterię tej części Gliwic, rozdzielającą osiedla Szobiszowice i Zatorze), skręcając wpierw  w ul. Libelta. Teraz to się zmieni.

Ul. Hoblera (na odcinku równoległym do ul. Tarnogórskiej) zostanie przedłużona o około 50 metrów – wzdłuż chodnika prowadzącego w stronę położonego wyżej kompleksu garaży i bloków mieszkalnych, do już istniejącego zjazdu w ul. Tarnogórską. Ze względu na fakt, że przebicie prowadzi przez trawnik, prace nie będą powodowały utrudnień w ruchu kołowym. – Roboty powinny zakończyć się na przełomie czerwca i lipca –  informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Szacowana  wartość tej inwestycji to 190 tys. zł z tzw. puli podstawowej Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2017.