Aktualności | Więcej kamer, większe bezpieczeństwo!

Więcej kamer, większe bezpieczeństwo!

Więcej kamer, większe bezpieczeństwo!

Opublikowane: 12.12.2016 / Sekcja: Miasto 

Śląska Sieć Metropolitalna zakończyła prace przy budowie pięciu punktów monitoringu miejskiego w okolicach ul. Błogosławionego Czesława na osiedlu Baildona.

Na tym obszarze całą dobę pracować będą 24 nowoczesne kamery. O inwestycji zadecydowali mieszkańcy dzielnicy, którzy głosowali na nią w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2016. To nie koniec – w mieście pojawią się kolejne kamery.

Obecnie w Gliwicach działa już 291 kamer monitoringu miejskiego. Zarejestrowany obraz trafia do Centrum Ratownictwa Gliwice,  dyżurnych wszystkich komisariatów policji oraz straży miejskiej. Śląska Sieć Metropolitalna, która odpowiada za techniczne utrzymanie systemu, przechowuje również przez 30 dni nagrany materiał w specjalnie przygotowanych zasobach serwerowych. Dostęp do ich zawartości mają tylko upoważnieni funkcjonariusze  Policji i Straży Miejskiej.

Na tym nie koniec rozbudowy systemu. W przyszłym roku kolejne kamery zostaną zamontowane między innymi wzdłuż  pobliskiej ulicy Franciszkańskiej. Zadanie to również zostało wskazane przez mieszkańców w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Dodatkowo w przyszłym roku nowe punkty kamerowe powstaną również  w dzielnicach: Sośnicy, Trynku oraz w Wilczym Gardle – powiedział "Miejskiemu Serwisowi Informacyjnemu - GLIWICE" Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej.

Fot. Śląska Sieć Metropolitalna