Aktualności | Nowa siłownia pod chmurką

Nowa siłownia pod chmurką

Nowa siłownia pod chmurką

Opublikowane: 13.10.2017 / Sekcja: Miasto 

W ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego powstało kolejne miejsce do ćwiczeń. Nowa plenerowa siłownia została zamontowana na skwerze Nacka w Szobiszowicach. 

Do dyspozycji mieszkańców jest  pięć podwójnych urządzeń: biegacz, rowerek, orbitrek, wahadło, steper, twister, podciągacz, wypychacz, prasa nożna i wioślarz. Obok urządzeń siłowych zamontowano zestaw drążków do podciągania.

Siłownie zewnętrzne cieszą się sporą popularnością wśród gliwiczan. Bardzo nas cieszy, że mieszkańcy dbają o kondycję i chętnie ćwiczą na świeżym powietrzu. Siłownia na skwerze Nacka to już 17 tego typu miejsce w Gliwicach.  Została zrealizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego i kosztowała około 100 tys. zł  – wyjaśnia Iwona Janik, rzecznik Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Przypominamy, że siłownie plenerowe znajdują się: przy ul. Sadowej, Hanki Sawickiej, na os. Kopernika, przy ul. Jasnej, w parku Szwajcaria, na os. Obrońców Pokoju, przy ul. Horsta Bienka, Dzionkarzy, Derkacza, Rolników, Magnolii, Domeyki, Świętej Anny, na skwerze Narutowicza, placu Grunwaldzkim, w parku Chopina i ostatnia – na skwerze Nacka przy ul. Toszeckiej. (mf)

 

siłownia1 siłka2 siłka3