ZREALIZOWANE INWESTYCJE

Dodano: 27.01.2016 / drukuj / pdf

GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2015

informacja o zgłaszaniu pomysłów i naborze wniosków + informacje ogólne o przebiegu konsultacji + informacja omawiająca poprzednie konsultacje (2013 i 2014 rok)

Informacja o inwestycji zrealizowanej w 2015 r w ramach konsultacji internetowych 2014 + nawiązanie do tegorocznych konsultacji

informacja o zrealizowanych inwestycjach wybranych w ramach konsultacji w 2014 r.

informacja przypominająca o zbliżającym się głosowaniu + informacja o zrealizowanych inwestycjach wybranych w ramach konsultacji w 2014 r + informacje ogólne o przebiegu konsultacji

informacja o inwestycji zrealizowanej w konsultacji 2014

M.in. informacja o inwestycji zrealizowanej w ramach konsultacji 2014

Informacja o zadaniach wybranych w konsultacjach 2015 i wzmianka o inwestycjach zrealizowanych w ramach konsultacji 2014

Informacja m.in. o inwestycji realizowanej ramach konsultacji 2014

Informacja m.in. o inwestycjach realizowanych ramach konsultacji 2014

Informacja m.in. o inwestycji realizowanej ramach konsultacji 2014

Informacja m.in. o inwestycjach realizowanych ramach konsultacji 2014


GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2016

 

Informacja m.in. o inwestycji realizowanej ramach konsultacji 2015

Informacja o planowanych remontach ulic: Wolności, Warzywnej, 22 lipca

Przy ul. Sadowej ruszyły prace przy budowie siłowni na wolnym powietrzu
 

Koszt siłowni to ok. 73 tys. zł. Powstała z puli pieniędzy przeznaczonych na realizację zadań jednorocznych. O jej budowie zdecydowali więc mieszkańcy, którzy teraz mogą szlifować kondycję fizyczną na nowoczesnym obiekcie.

Ogrodzenie placu zabaw w Lesie Komunalnym w rejonie ul. Brzozowej (Wykonanie ogrodzenia drewnianego.); Siłownia na wolnym powietrzu przy ul. Św. Anny (Doposażenie placu w 4 urządzenia do ćwiczeń fizycznych); Ławki z oparciami w Parku Chrobrego (Zamontowanie w parku 20 sztuk ławek przyjaznych seniorom)

  • Więcej kamer, większe bezpieczeństwo!

    Śląska Sieć Metropolitalna zakończyła prace przy budowie pięciu punktów monitoringu miejskiego w okolicach ul. Błogosławionego Czesława na osiedlu Baildona.


GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2017

Wiosną 2017 r. rozpoczną się tegoroczne remonty dróg i chodników na terenie Gliwic. Szczegółowy wykaz głównych zadań remontowych składa się z 24 pozycji. Siedem przedsięwzięć remontowych zostało wybranych przez mieszkańców w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Kolejne zadanie wybrane przez mieszkańców w ubiegłorocznym głosowaniu nad Gliwickim Budżetem Obywatelskim doczeka się realizacji. 24 kwietnia  rozpoczną się prace przy budowie łącznika drogowego Hoblera – Tarnogórska na Zatorzu.

Liga  prowadzona w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci od 9 do 12 lat i młodzieży między 13 a 16 rokiem życia, mieszkających na osiedlu Stare Gliwice.

Dobiegła końca rozbudowa parkingu przy SP nr 39 na osiedlu Obrońców Pokoju. Przedsięwzięcie było jednym z zadań wybranych przez mieszkańców w ubiegłorocznym głosowaniu nad budżetem obywatelskim.

Kolejne zadanie budżetu obywatelskiego 2017 doczeka się realizacji. Od 5 września do 24 października w Łabędach prowadzony będzie kurs samoobrony dla kobiet. Zapisy na zajęcia ruszą 26 czerwca. Pierwszeństwo będą miały mieszkanki  Łabęd.

Stół do gry w piłkarzyki, ping-ponga, koszykówkę, cymbergaja, stół bilardowy, domek do dziecięcych zabaw i mebelki do siedzenia typu Mammut zakupiono niedawno ze środków przyznanych osiedlu w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Ich łączny koszt zamknął się w kwocie 2 117,85 zł.

Spacery po Sikorniku będą jeszcze przyjemniejsze, bo wzbogacone o walory edukacyjne. Wzdłuż alei Sikornik trwa montaż 27 tablic informacyjnych prezentujących ptaki, których nazwy ulic spotykamy w tej dzielnicy. Inwestycję zrealizował Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach w ramach budżetu obywatelskiego 2016 r. Kosztowała 33, 6 tys. zł.

Jednostki oraz wydziały Urzędu Miejskiego na bieżąco realizują inwestycje Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Kolejne przedsięwzięcie to cztery ławki, które zostały zamontowane przy lesie wzdłuż ulicy Granicznej na osiedlu Obrońców Pokoju. Inwestycja kosztowała 3.997,50 zł.