Biblioteka z szansą na nagrodę

Dodano: 17.08.2016 / Sekcja: / drukuj / pdf
banner

Literacki Lego Quest, projekt dla dzieci realizowany przez Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach, jest nominowany w konkursie Słoneczniki 2016. Głosowanie internetowe trwa do 21 sierpnia.

Literacki Lego Quest jest organizowany przez MBP od stycznia 2016 r. Na czym polega projekt? Dzieci każdego miesiąca otrzymują temat, w nawiązaniu do niego budują coś z klocków i nadsyłają zdjęcie swojej pracy, dzieląc się własną kreatywnością z innymi uczestnikami zabawy. – Projekt nie tylko promuje czytelnictwo, ale również rozwija wyobraźnię, kształtuje kompetencje matematyczne i estetyczne, uczy cierpliwości oraz wytrwałego dążenia do celu – mówią organizatorzy.

Rodzice zgłosili Literacki Lego Quest do konkursu Słoneczniki 2016 w kategorii na najlepszą inicjatywę dla dzieci na Śląsku. Głos na Literacki Lego Quest można oddać na stronie internetowej http://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-slask-2016.php. Przy wypełnianiu ankiety należy odszukać gliwicki projekt w kategorii sztuki wizualne. Po wpisaniu swojego adresu e-mail wystarczy potwierdzić oddany głos, klikając na przesłany link zwrotny.

(mm)