Typ zawartości: Strona
// 21-02-2020

Uwaga kierowcy! Nakaz skrętu w prawo dla zjeżdżających z A4

ul. Rybnicka

W sobotę, 22 lutego, w godzinach popołudniowych zmieni się  organizacja ruchu w rejonie budowy obwodnicy zachodniej na odcinku ul. Daszyńskiego-Rybnicka. Kierowcy zjeżdżający z autostrady A4 nie będą mogli skręcić w lewo w kierunku centrum Gliwic.

Typ zawartości: Strona
// 20-02-2020

Wymień piec z pomocą miasta!

panorama Gliwic

Jeszcze chwila, a zima definitywnie nas pożegna. To najlepszy moment, by raz na zawsze pozbyć się brudnego, szkodliwego kotła, pieców i kuchenki węglowej, zastąpić „kopciucha” proekologicznym systemem grzewczym i otrzymać za to częściowy zwrot kosztów. Jak? Pokażemy, jak zrobić to krok po kroku. Na początek przypominamy, jak otrzymać dofinansowanie od miasta.

Typ zawartości: Strona
// 19-02-2020

Nowe ścieżki dla rowerów

rowery na ścieżce rowerowej

Rowerzyści już teraz mogą na terenie Gliwic korzystać z ponad 100 km ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych, a do 2022 r. ma przybyć ok. 37 km takich tras. Powstaną m.in. przy obwodnicy miasta, w śladzie kolejki wąskotorowej i przy ul. Toszeckiej.

Typ zawartości: Strona
// 18-02-2020

Młodzi radzą. Już od 18 lat!

Spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta

Łączy ich zapał i zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności. W poniedziałek, 17 lutego, Młodzieżowa Rada Miasta rozpoczęła kolejną kadencję. Nowym przewodniczącym MRM został Gabriel Krzyszkowski, uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych,  przewodniczący Komisji Kultury i Sportu w  Młodzieżowym Sejmiku Województwa Śląskiego.

Typ zawartości: Strona
// 17-02-2020

Wielki sukces gliwickich onkohematologów

sukces gliwickich onkohematologów, konferencj prasowa

„Zespół prof. Giebla podarował mi drugie życie. Czuję wielką ulgę i radość. Z każdym dniem jestem mocniejsza, coraz lepiej chodzę” – opowiadała podczas poniedziałkowej konferencji w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach pierwsza polska pacjentka poddana terapii CAR-T cells. To immunoterapia na miarę XXII wieku, polegająca na wykorzystaniu w leczeniu własnych, zmodyfikowanych genetycznie komórek odpornościowych chorego. Leczenie 62-letniej pani Jadwigi zakończyło się 13 lutego. Przeprowadzili je lekarze z Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii NIO pod kierunkiem szefa tej kliniki, prof. Sebastiana Giebla.

Typ zawartości: Strona
// 14-02-2020

Politechnika Śląska ma serce do nauki!

plakat

Serce posiada bogatą symbolikę. Najczęściej identyfikowane jest jako symbol miłości i jako takie wydaje się mieć niewiele wspólnego z naukową, silnie techniczną atmosferą uczelni. Nic bardziej mylnego!

Typ zawartości: Strona
// 13-02-2020

José Carreras w Polsce!

sldier ze zdjęciami artystów

Tenor wystąpi 6 października w Arenie Gliwice. Razem z José wystąpi Martina Zadro (sopran) oraz David Giménez (dyrygent).

Typ zawartości: Strona
// 12-02-2020

Zakochaj się w Gliwicach!

grafika w różowej tonacji, serce na gliwickim rynku

14 lutego serce miasta będzie biło na Rynku. Na ścianie Ratusza pojawi się niesamowita podświetlana instalacja w kształcie serca. Macie już swoją drugą połówkę? Zabierzcie ją na spacer po walentynkowych Gliwicach!

Typ zawartości: Strona
// 11-02-2020

Prezydent Gliwic wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Metropolii GZM

zgromadzenie Metropolii G-ZM

Gliwice gościły dzisiaj prezydentów, burmistrzów i wójtów z 36 miast i gmin naszego regionu. Podczas posiedzenia Zgromadzenia Metropolii GZM, które odbywało się w Arenie Gliwice, prezydent Gliwic Adam Neumann został jednogłośnie wybrany wiceprzewodniczącym Zgromadzenia.

Typ zawartości: Strona
// 10-02-2020

Rower z poślizgiem – przetarg unieważniony

rower na tle dworca PKP

Gliwicki Rower Miejski miał powrócić w kwietniu, po zimowej przerwie. Najprawdopodniej tak się nie stanie – Miasto unieważniło przetarg, bo do udziału zgłosiła się tylko firma Nextbike Polska S.A. z kwotą znacznie przewyższającą założenia finansowe na organizację i zarządzanie systemem.