Typ zawartości: Strona
// 08-07-2020

Rusza GBO 2021. Jak złożyć wniosek?

baner GBO

Rozpoczyna się ośma edycja Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Od 13 do 27 lipca gliwiczanie będą zgłaszać projekty, które mogą zostać zrealizowane w 2021 roku. W związku z sytuacją epidemiczną miasto zachęca do składania wniosków w formie elektronicznej. Formularze będą dostępne od 9 lipca.

Typ zawartości: Strona
// 07-07-2020

UWAGA! Zmiana sposobu umawiania wizyty w Wydziale Komunikacji

budynek urzędu miejskiego przy ul. Zwycięstwa

Od środy, 8 lipca, osoby zainteresowane załatwieniem sprawy w Wydziale Komunikacji będą rezerwować termin przez internet. Nie będzie już możliwości telefonicznego umówienia wizyty w Referacie Rejestracji pojazdów ani pozostawienia dokumentów w pojemnikach dedykowanych dla Wydziału Komunikacji.

Typ zawartości: Strona
// 06-07-2020

Utrudnienia na Dworcowej

remont ul. Dworcowej

Zwężenie na ul. Dworcowej, tuż za przejazdem rowerowym w ciągu alei Przyjaźni, obowiązywać będzie do najbliższego czwartku 9 lipca – zawiadamia Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Typ zawartości: Strona
// 03-07-2020

Tężnia gotowa!

tężnia

Można już korzystać z tężni solankowej w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej. Do relaksu w jej pobliżu zachęcają wygodne ławki oraz drewniane leżaki. Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Typ zawartości: Strona
// 02-07-2020

Jak zagospodarować zbiornik na Wójtowiance? Miasto czeka na propozycje

slajd z prezentacji

Nie słabną dyskusje na temat budowy zbiornika retencyjnego na potoku Wójtowianka. Kolejne spotkanie stron zaangażowanych w inwestycję odbyło się 1 lipca. W sierpniu swoje uwagi do koncepcji zagospodarowania zbiornika będą mogli zgłaszać wszyscy gliwiczanie.

Typ zawartości: Strona
// 30-06-2020

Na wakacjach też można głosować

flaga Polski

Gliwiczanie, którzy podczas II tury wyborów prezydenckich (12 lipca) będą przebywać poza miastem także mogą zagłosować! Wystarczy odebrać z Urzędu Miejskiego zaświadczenie o prawie do głosowania. Jest na to czas do piątku 10 lipca do godz. 15.00 – niemniej im szybciej, tym lepiej.

Typ zawartości: Strona
// 29-06-2020

Zostań Bliskim Krewnym! Podziel się krwią!

zachęta do oddawania krwi

Rozpoczęły się wakacje, a zapasów krwi wciąż ubywa... Aby zachęcić gliwiczan do bezpiecznego i tak potrzebnego odddawania cennego osocza, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do terenowego oddziału przy ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15 (na terenie Narodowego Centrum Onkologii) na... gliwicki tydzień z pizzą!

Typ zawartości: Strona
// 25-06-2020

GCOP czeka na wasze opinie

logo GCOP-u

Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Organizacji Pozarządowych rozpoczął prace nad projektem Programu Współpracy Miasta Gliwice z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2021. Do zgłaszania propozycji zmian zostali zaproszeni członkowie Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, zespołów branżowych, ale także przedstawiciele działających w mieście organizacji.

Typ zawartości: Strona
// 24-06-2020

Kolorowa jazda przez Gliwice

kwiaty

W gliwickich pasach drogowych pojawiły się kolejne barwne rośliny – pracownicy Zarządu Dróg Miejskich nasadzili begonie, pacioreczniki ogrodowe, trawy i byliny.

Typ zawartości: Strona
// 23-06-2020

Sztuka wychodzi w miasto

plakat, informacje w treści aktualności

Galeria na6 zaprasza na wystawę fotografii Dariusza Trześniowskiego. 27 czerwca zdjęcia będzie można zobaczyć we wnętrzu przy ul. Matejki 6, a także na całej ulicy – w plenerze.