Cyfrolit – Próba 2.0 – Miejsca osobliwe

Dodano: 19.06.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-06-16 17:00 do 2018-08-31 17:00
Miejsce wydarzenia: 
Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (pl. Inwalidów Wojennych 3)
Tematyka wydarzenia: 
wystawa
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Wystawa prac Marty Frąckowiak skonstruowana jest z zestawu prac powstałych w ramach projektu artystyczno-naukowego  Cyfrolit 2.0 – Próba 2.0 – Miejsca osobliwe. Cyfrolit to nazwa powstała z połączenia potocznie używanych słów „cyfra” (grafika cyfrowa) i „lito” (litografia).

Pomysł ten wiąże się z próbą połączenia dwóch technik graficznych: medium cyfrowego z grafiką warsztatową. Tematem obrazów są tytułowe „Miejsca osobliwe” o charakterze sennej mary w przestrzeni kosmicznej. Głównymi bohaterami owej graficznej ekspozycji są dzieci. Jest to metaforyczny powrót do dzieciństwa, dziecięcych marzeń, wyobrażeń i zamierzeń.

Marta Frąckowiak – ukończyła studia na kierunku grafika na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, aktualnie jest doktorantką na tym samym Wydziale. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach artystycznych takich jak: wystawy, warsztaty, festiwale. Od 2016 roku jest komisarzem I Międzynarodowego Triennale Grafiki w Cieszynie oraz imprezy towarzyszącej – Konkurs na małą formę graficzną „Bajki robotów”. Brała udział w licznych wystawach m.in w Polsce, Meksyku, Włoszech, Rumunii oraz Ukrainie.

Kategorie wydarzenia: