Aktualności | 1 maja koncertUEmy!

1 maja koncertUEmy!

1 maja koncertUEmy!

Opublikowane: 30.04.2024 / Sekcja: 20 lat Gliwic w UE  Miasto 

Wielki powrót otwartych plenerowych koncertów przewidziany jest na 1 maja! Z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Miasto Gliwice zaprasza do wspólnego świętowania. Atmosfera wielkiej Europejskiej Majówki rozkręci się przy Radiostacji Gliwice, gdzie wystąpią Varius Manx & Kasia Stankiewicz oraz Dawid Kwiatkowski. StartUEmy o godz. 19.00!

Pierwszy koncert pod gliwicką Radiostacją zagra zespół Varius Manx, założony niemal 35 (!) lat temu przez Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Na przestrzeni lat osiągał wiele sukcesów, trafiając na szczyty wielu krajowych list przebojów. Hity takie jak „Zamigotał świat”, „Ruchome piaski”, „Orła Cień”, „Piosenka księżycowa”, „Pocałuj noc” czy „Zanim zrozumiesz” potrafią zanucić miliony Polaków.

Ponad 7 lat temu z zespołem ponownie połączyła siły energetyczna wokalistka Kasia Stankiewicz. Efektem tej współpracy są liczne nagrody, stale pojawiające się utwory w najpopularniejszych rozgłośniach radiowych i sale koncertowe wypełnione po brzegi – ostatnio w ramach trasy „90’ to się nie powtórzy”. W Gliwicach szykuje się intensywny wieczór, pełen emocji i wspomnień… Jesteście gotowi?

Po Varius Manx i Kasi Stankiewicz publiczność zgromadzoną pod Radiostacją porwie Pop Romantyk, czyli Dawid Kwiatkowski – piosenkarz, autor tekstów, juror popularnego w Polsce formatu rozrywkowego „The Voice Kids”. Na koncie ma już jedenaście lat kariery, osiem albumów studyjnych i rzesze wyjątkowo oddanych fanów.

„Chcę się z Wami wzruszyć i śmiać się najszczerzej. Chcę porwać Was do tańca, ale w pewnym momencie poprosić Was o ciszę. Chcę zaśpiewać Wam o stracie, by za chwilę dać Wam dużo nadziei. Chcę być Waszym ulubionym romantykiem!” – tak zapowiadał ostatnią, wydaną w tym roku płytę, której utworów nie zabraknie podczas gliwickiego koncertowania. Możemy też liczyć na przegląd największych hitów Dawida, w tym nagrodzonego Bursztynowym Słowikiem utworu „Bez Ciebie”!

(kik)