Wystawa linorytów Magdaleny Wanat

Dodano: 23.11.2017 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2017-11-24 18:00 do 2017-12-28 18:00
Miejsce wydarzenia: 
galeria Na6 (ul. Matejki 6)
Tematyka wydarzenia: 
wystawa linorytów
Organizator: 
galeria na6

OD.WRÓCENIE. Odwrócenie. Odwracać można negatyw na pozytyw, stronę lewą z prawą przy tworzeniu odbitek z linorytu. Odwracać można również kolejność elementów kompozycji czy nawet kota ogonem…

OD.WRÓCENIE to wystawa Magdaleny Wanat prezentująca linoryty odbite ręcznie na szlachetnych japońskich bibułach. Zestawione ze sobą wczesne grafiki i najnowsze prace kontrastują i wchodzą w relację – dialog przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej.

Na wystawie można zobaczyć cykl „Miast”, odnoszący się do pustki i wypalenia emocjonalnego, odczuwanego przez współczesnych ludzi. Wycinki tkanki miejskiej zostały tutaj zderzone z odrealnionymi fragmentami rzeczywistości. W pracach tych znajdziemy także odniesienia do beztroski dzieciństwa – papierowej łódki i latawca, które, porzucone i zapomniane, wymownie kontrastują z geometrycznymi kształtami. Grafiki „Wspaniały świat” stanowią łącznik pomiędzy bardziej realistycznymi przedstawieniami a kompozycjami otwartymi na kolor i swobodę kształtowania układu z wielu niezależnych elementów. Drugi cykl inspirowany był kosmiczną energią, żeglugą wśród planetoid, księżyców, pyłu gwiezdnego, osadzającego się na wiosłach.

Po kilku latach przerwy autorka powróciła do analogowych narzędzi, manualnego kształtowania obrazów i grafiki warsztatowej. Zwrot ten zaowocował nowym spojrzeniem, zdystansowaniem i wyjściem poza dotychczasowe konwencje w stronę abstrakcyjnych, zredukowanych kompozycji.

Galeria czynna od pon. do pt. w godzinach 10.00–17.00 oraz w soboty od 10.00 do 13.00.

Kategorie wydarzenia: