„Dorotka po drugiej stronie tęczy”

Dodano: 25.04.2019 / drukuj / pdf
Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” fot. S. Zaremba / UM Gliwice
Czas wydarzenia: 
2019-05-27 17:30
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 85)
Tematyka wydarzenia: 
spektakl dla dzieci
Organizator: 
Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”

Edukacja maluchów nie może odbywać się wyłącznie poprzez pogadanki, poglądowe lekcje i wykłady, bo w takich działaniach nie uruchamiamy dziecięcych emocji. Aby je uruchomić, potrzebne jest twórcze działanie i zabawa.

Ekspresja uczuć w zabawie jest tak duża, że pozwala dzieciom nawiązać emocjonalny kontakt, a nam daje możliwość przekazania ważnych wartości. Spektakl naszego teatru jest przepiękną opowieścią z kręgu wielkiej klasyki dziecięcej o przyjaźni i szukaniu wiary w siebie. Przygody Dorotki i jej przyjaciół to niezwykła, rozśpiewana podróż w zaczarowanej krainie wyobraźni, ale też okazja do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.

Ponieważ otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem, a szacunku do niej powinniśmy uczyć już od najmłodszych lat, dodatkowo wzbogaciliśmy przedstawienie istotnymi elementami edukacji ekologicznej. Wierzymy bowiem, że kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń. Spektakl ten poprzez wprowadzenie widza w świat dziecięcej fantazji, dzięki której marzenia się spełniają, a wszystko zachwyca swoją niezwykłością, uczy wytrwałości w dążeniu do celu i pokonywaniu własnych słabości, a także współżycia z przyrodą, które nie będzie narażało jej na kolejne dewastacje.

Bilety: 20 zł, w sprzedaży od 6 maja w kasie CKS „Mrowisko”
 

Kategorie wydarzenia: