Aktualności | Sośnica pewna swego

Sośnica pewna swego

Opublikowane: 19.11.2018 / Sekcja: Sport

W 8. kolejce I ligi kobiet szczypiornistki z Sośnicy zmierzyły się na wyjeździe z MTS Żory. Podopieczne Macieja Haupy pokazały, że wiedzą jak wygrywać i po raz szósty w tym sezonie udowodniły na parkiecie, że są lepsze od swoich rywalek.

Drużyna SPR Sośnica Gliwice pokazała w Żorach szybkie kontry i wzorową obronę. Specjalistkami od kontr były skrzydłowe Wyrzychowska i Golec, w bramce natomiast brylowała Zizulewska. Skuteczność zespołu pozwoliła dyktować warunki na parkiecie i doprowadziła sośniczanki do prowadzenia w pierwszej połowie 20:11.

W drugiej połowie spotkania na boisku zameldowały się zawodniczki z ławki rezerwowych. W ten sposób trener Maciej Haupa dał im możliwość oswojenia się z ligą. Gra w tym momencie była bardzo wyrównana, a oba zespoły walczyły punkt za punkt. Gdy różnica bramkowa między drużynami wyniosła już tylko 6 punktów na boisko wrócił podstawowy skład drużyny z Gliwic. Doświadczone zawodniczki szybko odskoczyły swoim rywalkom. Bardzo dobrą grę w tym spotkaniu zaprezentowały skrzydłowe Golec i Wyrzychowska oraz Abramowicz, co pozwoliło na spokojną wygraną 36:26.

6 zwycięstw i 2 porażki – tak przedstawia się bilans szczypiornistek z Gliwic. Zespół ma tylko 3 punkty straty do lidera i zajmuje 3. miejsce w tabeli. Teraz czeka nas chwila oddechu od ligowych emocji, bo rozpoczyna się zgrupowanie kadry narodowej. Szczypiornistki zameldują się ponownie na boisku 1 grudnia. (kr)