Aktualności | O krok od zwycięstwa

O krok od zwycięstwa

Opublikowane: 17.12.2018 / Sekcja: Sport

W meczu z drużyną Słoneczny Stok futsaliści Piasta Gliwice byli gorsi tylko o jedną bramkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3. Gole dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Rafał Franz  i Sergio Parra.

Przez całe spotkanie w Białymstoku grę zdecydowanie prowadzili gliwiczanie, ale to gospodarze pierwsi strzelili bramkę. W 17. minucie Jendruczko zagrał do Lisnychenko, a ten mocnym uderzeniem pokonał Michała Widucha. Na wyrównanie Piast potrzebował jedynie 16 sekund - po bezpośrednim strzale Rafała Franza było już 1:1.

Drugą połowę gliwiczanie zaczęli od szturmu na białostocką bramkę, jednak to gospodarze w 24. minucie wyszli na prowadzenie. Kilka minut później Sergio Parra zdecydował się na przebojową akcję, położył bramkarza, ograł obrońców i doprowadził do remisu. Słoneczni szybko odpowiedzieli na zaistniałą sytuację i ponownie wyszli na prowadzenie już w 29. minucie.

Na odpowiedź gliwiczan nie trzeba było długo czekać. W 32. minucie piłka po zagraniu Grecza trafiła do Franza, który po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Tym razem z remisu gliwiczanie cieszyli się tylko 90 sekund. Po rzucie rożnym, piłka trafiła pod nogi Firańczyka, który zmienił wynik na 4:3 na korzyść gospodarzy. W końcówce spotkania trener Klaudiusz Hirnsch zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem, ale skuteczna obrona białostoczan nie dała sobie odebrać zwycięstwa.

21 grudnia Piast stanie przed szansą na poprawę swojej sytuacji w tabeli. W Arenie Gliwice . podejmie Rekord Bielsko Biała. To spotkanie zostanie rozegrane w piątek o godz. 19.00. (muz/kr)