Aktualności | Futsaliści Piasta już grają na Arenie Gliwice

Futsaliści Piasta już grają na Arenie Gliwice

Opublikowane: 17.09.2018 / Sekcja: Sport

W minioną niedzielę w małej hali Areny Gliwice meczem z AZS UG Gdańsk futsaliści Piasta zainaugurowali sezon 2018/19. Po zaciętym i trzymającym do ostatnich sekund w napięciu spotkaniu, gliwiczanie musieli uznać wyższość Akademików - ulegając 4:5.

Gliwice określane są polską stolicą futsalu, ponieważ to w naszym mieście rozgrywano pierwsze mecze i turnieje popularnej dziś „halówki”. Udostępnienie futsalistom Piasta Areny Gliwice otworzyło nowy rozdział w gliwickiej historii tej dyscypliny sportu. W niedzielę, 16 września, na trybunach zasiadło ponad 800 widzów, którzy byli świadkami tego wydarzenia.

Sportowo nie zaczęło się najlepiej, bo już po 15 minutach Piast przegrywał 0:3. W 16. minucie, po fantastycznej akcji, Michał Grecz zdobył pierwszego gola dla gliwiczan. Tuż po przerwie po rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Franz, a chwilę później strzałem z rzutu wolnego stan meczu wyrównał Marcin Grzywa. Wydawało się, że podopieczni Klaudiusza Hirscha przechylą szalę na swoją korzyść, ale po szóstym faulu goście mieli przedłużony rzut karny, który na gola zamienił Mikołaj Kreft. Chwilę później w gliwickiej drużynie zdecydowano się na grę z lotnym bramkarzem, co skończyło się stratą piątej bramki. Niebiesko-Czerwoni walczyli jednak do końca i na 3 sekundy przed ostatnią syreną debiutujący w barwach Piasta – Michał Lebiedziński zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy. Niestety, zabrakło już czasu, aby znów doprowadzić do wyrównania.

Następna okazja do tego, aby zobaczyć futsalistów Piasta w Arenie Gliwice będzie 6 października. W tym dniu gliwiczanie podejmować będą zespół Acana Orły Jelcz Laskowice. (kr/muz)