Utrudnienia na zabrzańskim odcinku DTŚ

Dodano: 27.02.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. A.Witwicki/UM Gliwice

Przez najbliższe pięć miesięcy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na zabrzańskim odcinku DTŚ – informuje EUROVIA Polska SA. Na odcinku  od granicy Zabrza z Gliwicami do węzła z Rondem Sybiraków drogowcy będą naprawiać nawierzchnię jezdni.

Prace potrwają tam do końca lipca. W pierwszej kolejności dla ruchu zostanie zamknięta na całej szerokości i długości jezdnia w kierunku Katowic (do maja 2018 r.), z ograniczeniem funkcjonalności na rondzie Roosevelta (brak możliwości wjazdu w kierunku Katowic). Ruch dwukierunkowy będzie puszczony drugą nitką. W następnym etapie prace rozpoczną się na jezdni w kierunku Gliwic i obejmą również łącznice wjazdowe i wyjazdowe trasy (węzeł Roosevelta).

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu, zmiany w organizacji ruchu nastąpią w nocy w nocy z wtorku na środę (27-28 lutego).

Z powodu prowadzonych na jezdni prac ograniczone będzie korzystanie z poszczególnych zjazdów i wjazdów na DTŚ - zapowiada EUROVIA Polska SA. , wykonawca robót. Równocześnie prowadzone będą prace w rejonie pochylni dla pieszych, kładka nad torami PKP będzie wyłączona z ruchu.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking