Strefa ma nowego prezesa

Uaktualniono: 04.07.2017 / Sekcja: / drukuj / pdf
Strefa

Fot. Mosquidron - foto i video z lotu komara

Do 2021 r. Katowicką Specjalną Strefa Ekonomiczną będzie zarządzał Janusz Michałek, który pełnił funkcję wiceprezesa i zastępcy prezesa KSSE SA. W podstrefie gliwickiej prezesa Jerzego Łoika zastąpi Jacek Bialik.

W zarządzie KSSE zasiądą: nowy prezes Janusz Michałek oraz Barbara Piontek, Jacek Bialik, Mateusz Rykała, Ewa Stachura-Pordzik oraz Andrzej Zabiegliński, którzy będą pełnić funkcje wiceprezesów, kierując jednocześnie pracami podstref KSSE S.A.

Będziemy konsekwentnie realizować plany inwestycyjne i dbać o dalszy rozwój Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wśród zadań, które stawiamy przed sobą jest również opracowanie nowej strategii rozwoju spółki. Musimy szukać takich sfer działalności, które pozwolą nam kompleksowo obsługiwać inwestorów, a jednym z największych wyzwań w tym obszarze jest rynek pracy. Dlatego będziemy wzmacniać nasze zaangażowanie w projekty dedykowane edukacji - szkolnictwu dualnemu, ale także innowacjom, czy rewitalizacji terenów inwestycyjnych, w tym m.in. rozwijając działalność klastrów – mówi Janusz Michałek, prezes zarządu KSSE SA.

Zmiany w podstrefie gliwickiej

Pracami Podstrefy Gliwickiej będzie kierował rekomendowany przez prezydenta Gliwic Jacek Bialik, który zastąpił na tym stanowisku Jerzego Łoika. Jacek Bialik jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jego kariera zawodowa od dwudziestu jeden lat jest związana z największą spośród podstref KSSE S.A, zarządzającą gruntami o powierzchni ponad 1000ha, na których inwestycje o wartości 12,9 mld zł realizuje ponad 110 przedsiębiorców. W tym czasie pracował na stanowisku specjalisty do spraw infrastruktury, koordynując i nadzorując prace zespołów realizujących projekty infrastrukturalne i budowlane a także odpowiadając za obsługę inwestorów.

W 2016 r. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (KSSE S.A.) po raz drugi z rzędu została uznana przez Financial Times za najlepszą specjalną strefę ekonomiczną w Europie. Została także wyróżniona tytułem "Wysoko Rekomendowanej" w kategorii Najlepsze SSE dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Europie. KSSE S.A. jest również liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych - ponad 220 firm polskich i zagranicznych realizuje tu swoje inwestycje, które na dzień dzisiejszy warte są ponad 24 miliardy złotych i dają zatrudnienie ponad 60 tysiącom osób. (mf/KSSE)

strefa

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking