Spadochroniarze w akcji

Dodano: 01.06.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

Fot. Gliwice TV

2 czerwca na lotnisku gliwickiego aeroklubu odbędą się Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w celności lądowania. Warto przyjść na lotnisko i obserwować to, co będzie działo się na niebie!

Wszystko wskazuje na to, że w sobotnich zawodach weźmie udział ok. 40 zawodników. Start zadeklarowały już ekipy z Wrocławia, Opola i Krakowa. Być może do Gliwic przyjadą też Czesi. Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w celności lądowania dla zawodników to przede wszystkim rywalizacja. Dla mieszkańców Gliwic i okolic okazja, by z bliska zobaczyć spadochroniarzy w akcji.

– Apeluję i proszę, żeby mieszkańcy nie denerwowali się hałasem. Będzie ciekawa impreza. Będziemy działać od rana. Warto do nas przyjść i zobaczyć co się będzie działo – zaprasza Beata Miącz-Pałka, dyrektor Aeroklubu Gliwickiego.

Zawody na lotnisku gliwickiego aeroklubu rozpocznie rejestracja zawodników o godz. 9.00. Rywalizacja będzie toczyć się od 10.00 do 19.00, w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej (drużyny 3-osobowe). Żeby impreza odbyła się w sobotę warunek jest jeden – spadochroniarzom musi sprzyjać aura.

– Gdyby pogoda nie pozwoliła w sobotę nam mistrzostw rozegrać, to przenosimy zawody na dzień później, czyli na niedzielę – mówi Jan Isielenis – instruktor spadochroniarstwa w Aeroklubie Gliwickim.  

Dla spadochronów klasycznych przewidziano cztery kolejki skoków – natomiast dla spadochronów szkolnych i szybkich – dwie kolejki. Zasada punktowania jest prosta. Zawodnicy muszą wylądować jak najbliżej miejsca wyznaczonego przez organizatorów (tzw. centra). Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymają pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking