Aktualności | Rekord wyrównany!

Rekord wyrównany!

Opublikowane: 15.05.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

W piątkowym meczu 32. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (12 maja) Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Koroną Kielce 2:1. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Arkadiusz Pyrka i Michael Ameyaw.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando zawodników prowadzonych przez Aleksandara Vukovicia. Niebiesko-Czerwoni kontrolowali przebieg wydarzeń i stwarzali sobie dużo więcej sytuacji strzeleckich. Najlepszą z nich miał Michał Chrapek, ale dobrze dysponowany był bramkarz Korony, Marceli Zapytowski. Piłkarze Piasta grali lepiej od swoich rywali, ale brakowało jedynie bramki.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Piasta, ponieważ w 55. minucie do siatki trafił Arek Pyrka. Po tym trafieniu Niebiesko-Czerwonym grało się jeszcze lepiej. Niespełna kwadrans później prowadzenie gliwiczan podwyższył Michael Ameyaw, a podopieczni Aleksandara Vukovicia kontrolowali boiskowe wydarzenia do ostatniego gwizdka sędziego. Piast zanotował ostatecznie jedenasty mecz bez porażki z rzędu i wyrównał swój klubowy rekord.