Zapraszamy na Rajd Miejski 360˚. Zapisy od poniedziałku!

Dodano: 16.03.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

Fot. Z.Daniec/archiwum UM

Czas zacząć przygotowania do tegorocznej, ósmej edycji Rajdu Miejskiego 360˚. Rozpoczynamy wielkie odliczanie do zmagań, które odbędą się w drugi weekend maja!

Tak, jak w ubiegłym roku sobota będzie należała do dwuosobowych drużyn, które zmierzą się ze sobą w czterech kategoriach. Przed zawodnikami nie lada wyzwanie – będą musieli w ciągu jednego dnia pokonać trasę mierzącą ok. 80 km, kierując się mapami, na których zaznaczono punkty kontrolne. Mapę z trasą rajdu otrzymają dopiero kilka minut przed startem, a niektóre odcinki pokonają pieszo, inne na rowerze, rolkach czy w kajaku.

W ramach rywalizacji zaplanowano wiele zadań specjalnych, m.in. zadania zręcznościowe, wspinaczka, sprawdzian z wiedzy o Gliwicach, zagadki logiczne i wiele innych. Zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych i zadań specjalnych nie jest obowiązkowe. Każda drużyna może wybrać wariant trasy na miarę własnych możliwości.

W drugim dniu imprezy pałeczkę przejmą rodziny, które będą się bawić na Trasie Rodzinnej. Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest zebranie dwu do pięcioosobowych zespołów, w skład których wejdzie przynajmniej jedno dziecko do 14 roku życia i jedna osoba pełnoletnia. Do pokonania będzie dziesięciokilometrowa trasa z umieszczonymi na niej punktami kontrolnymi.

Zapisy do rajdu organizowanego przez Miasto Gliwice ruszą 19 marca. Chęć udziału będzie wtedy można zgłosić na stronie www.team360.pl. Warto się pospieszyć, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Więcej szczegółów niebawem! 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking