Od 1 kwietnia wspólne bilety okresowe

Dodano: 14.03.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

Już niedługo rozpocznie się kolejny etap komunikacyjnej rewolucji! Od 1 kwietnia na teranie całej Metropolii będzie obowiązywał wspólny cennik dla biletów dobowych, tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych.

Ujednolicenie taryf – a co za tym idzie wspólne bilety –  jest możliwe, dzięki porozumieniu, które w połowie grudnia 2017 roku zostało zawarte pomiędzy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią a trzema organizatorami transportu publicznego – KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry.

Ponieważ 1 kwietnia znikną bilety okresowe z limitem przejazdów, nie będzie potrzeby rejestrowania swojego wejścia i wyjścia z autobusu za pomocą karty ŚKUP. W zamian pasażerowie zyskają nielimitowaną możliwość podróżowania autobusami, trolejbusami i tramwajami jeżdżącymi w barwach KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy. Bilety elektroniczne (na kartę ŚKUP) będą dostępne w sprzedaży od połowy marca.

Pasażerowie korzystający z biletu z limitem przejazdów, którego ważność kończy się po 1 kwietnia (np. bilet 30- bądź 90-dniowy kupiony jeszcze w marcu) mogą go wykorzystać zgodnie z dotychczas obowiązującymi zasadami do końca jego terminu (tj. przestrzegany musi być obowiązek sczytywania karty, na której zapisany jest bilet z limitem przejazdów przy każdym wejściu do pojazdu).

Warto wiedzieć, że po 1 kwietnia nie kupimy papierowych biletów kwartalnych, natomiast miesięczne zostaną wycofane 1 czerwca.  Wszystkie bilety okresowe i papierowe bilety jednorazowe oraz kupowane przez telefony komórkowe bilety jednorazowe staną się wspólną ofertą biletową organizatorów komunikacji działających w obszarze Metropolii i obowiązywać będą, tak jak dotychczas na liniach organizowanych przez KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz dodatkowo na liniach organizowanych przez MZK Tychy. Wyjątkiem są jednorazowe bilety kodowane na karcie ŚKUP, które obowiązują wyłącznie w komunikacji KZK GOP oraz MZKP Tarnowskie Góry, a także taryfa odległościowa, która obecnie dostępna jest również tylko w pojazdach KZK GOP oraz MZKP.

W związku z wprowadzanym modyfikacjami, obniżkami znaczącej części biletów okresowych oraz zniesieniem obowiązku check-in zakończona również zostaje promocja 5-proc. obniżki za regularne wykonywanie check-in chcek-out.

Więcej informacji na ten temat i nowy cennik biletów można znaleźć na stronie www.kzkgop.com.pl/informacje/p-1-zmiany-w-taryfie-kzk-gop-od-1-kwietnia-2018-r.html