Jeśli biegać, to na arenie!

Uaktualniono: 13.12.2017 / Sekcja: / drukuj / pdf

fot. Z. Daniec / archiwum UM

Mocne postanowienie na Nowy Rok: BIEGAĆ! Na przykład na wybudowanej przez miasto, a zarządzanej przez GKS Piast arenie lekkoatletycznej na os. Kopernika. Obiekt przy ZSO nr 8 jest dostępny dla mieszkańców przez cały tydzień – nieodpłatnie, w godzinach wyznaczonych przez Piasta i ustalonych z Radą Osiedla.

W dni powszednie są to godziny wieczorne, bo arena służy w pierwszej kolejności uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 (od 7.00 do 15.30) oraz zawodnikom sekcji lekkoatletycznej GKS Piast (od 15.30 do 18.00). W rezultacie entuzjaści biegania mogą korzystać z obiektu od poniedziałku do piątku w godz. od 18.30 do 20.30. Przez 2 godziny mają do dyspozycji tory zewnętrzne (nr 5 i 6), mniej zużyte, a przez to bezpieczniejsze dla amatorów, niż eksploatowane mocno przez lekkoatletów Piasta tory wewnętrzne (nr 1–4).

W soboty, niedziele i święta mieszkańcy mogą biegać po udostępnianych torach areny częściej i dłużej – rankami między 7.00 i 10.00 oraz popołudniami od 16.00 do 18.00. Wyjątek od reguły stanowią weekendy, w których organizowane są zawody lekkoatletyczne lub treningi sekcji LA Piasta. Wtedy biegi rekreacyjne nie mogą się odbywać.

Na razie biegający gliwiczanie mogą liczyć na „luz” na arenie. Zainteresowanie obiektem lekkoatletycznym dopiero rozkręca się wśród mieszkańców. – Z obiektu korzysta rekreacyjnie średnio 10 osób tygodniowo – mówi Wojciech Rutyna, wiceprezes GKS Piast.

UWAGA! Osoby chcące biegać na arenie muszą zabrać ze sobą obuwie treningowe. Warto również wcześniej zapoznać się z regulaminem korzystania ze stadionu lekkoatletycznego, umieszczonym na tablicy informacyjnej przy wejściu głównym na obiekt.

ZASADY KORZYSTANIA Z ARENY LEKKOATLETYCZNEJ ---> kliknij TUTAJ

fot. A. Ziaja / archiwum UM
fot. A. Ziaja / archiwum UM
fot. archiwum UM / Mosquidron

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking