Aktualności | Jakub Katana zdobył złoto i srebro dla Polski

Jakub Katana zdobył złoto i srebro dla Polski

Opublikowane: 22.05.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

Jakub Katana – zawodnik Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice wywalczył złoty i srebrny medal, reprezentując Polskę podczas międzynarodowego Wielomeczu Nadziei Olimpijskich (V4 Olimpic Hopes Meeting 2023). Na gliwickim „Olimpijczyku” rywalizowali juniorzy i juniorki z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. W klasyfikacji medalowej polska reprezentacja zajęła 2. miejsce.

Zawody rozegrane zostały w weekend, 20–21 maja, na Krytej Pływalni Olimpijczyk w Gliwicach. Wśród reprezentantów Polski był wychowanek Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice – Jakub Katana, który stanął na podium w dwóch konkurencjach – na dystansie 200 i 100 m stylem motylkowym, zdobywając odpowiednio złoty i srebrny medal. Niewiele do podium zabrakło także na dystansie 50 m. W tej konkurencji Katana wywalczył 4. lokatę.

Kolejny start w biało-czerwonych barwach gliwiczanin zaliczy podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (European Youth Olimpic Festival 2023), który odbędzie się 23–29 lipca w słoweńskim Mariborze.

Kubie oraz jego trenerowi, Michałowi Matuszewskiemu, serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne złoto w Słowenii! (ml)

Jakub Katana po zdobyciu złotego medalu Złoty medal Kuby Kuba na podium Kuba na podium Kuba z trenerem, Michałem Matuszewskim