Gliwice wśród Miast Przyszłości

Dodano: 12.02.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
Nowe Gliwice z lotu ptaka fot. M. Baranowski

Kolejny ranking potwierdza, że Gliwice to jedno z miast o największym potencjale gospodarczym i przyjaznych dla biznesu. Nasze miasto znalazło się w pierwszej piątce dwóch kategorii prestiżowego zestawienia "Polish Cities of the Future".

„Polish Cities of the Future" to ranking fDi Intelligence (ośrodka inwestycji zagranicznych prestiżowego brytyjskiego dziennika ekonomicznego Financial Times). Gliwice po raz kolejny zostały w nim sklasyfikowane na wysokich pozycjach. W najnowszej edycji  nasze miasto zostało uznane za jedno z pięciu najlepszych średnich miast w dwóch kategoriach: miasto przyjazne dla biznesu oraz miasto o największym potencjale ekonomicznym.

Listę finalistów stworzono przy użyciu specjalistycznych narzędzi online fDi Markets i fDi Benchmark. Eksperci porównali kilkadziesiąt czynników w 50 gminach w pięciu kategoriach: potencjał gospodarczy, przyjazność dla biznesu, kapitał ludzki i jakość życia, efektywność zarządzania oraz komunikacja. Wszystkie miasta objęte rankingiem zostały sklasyfikowane jako duże, średnie lub małe według liczby ludności. Pełny raport jest dostępny na stronie www.fdiintelligence.com.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking