Geniusz z Gliwic w drodze po królewską koronę

Uaktualniono: 03.07.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
smartteam

fot. Smart Power Politechnika Śląska

Studenci Politechniki Śląskiej przygotowują się do kolejnego wyścigu Shell Eco-marathon. W czwartek zameldują się na torze w Londynie.

Stworzone przez koło naukowe SmartPower team bolidy startowały już na torach w Holandii czy Francji. Teraz przyszedł czas na Londyn. 34. edycja Shell Eco-marathon będzie głównym punktem festiwalu pomysłów i innowacji Make the Future Live, który odbędzie się w dniach 5 – 8 lipca w Parku Olimpijskim Królowej Elżbiety w Londynie.

Gliwicki zespół wystartuje w kategorii Urban Concept Hydrogen i wystawi HydroGenius’a. To elektryczny bolid napędzany ogniwem wodorowym, w którym zastosowano technikę, umożliwiającą odzyskiwanie energii. Zdecydowanie przyda się to w wyścigu, gdzie trzeba przejechać jak najwięcej kilometrów, a w „baku” jest tylko 1kWh.

Podczas tegorocznego Shell Eco-marathon umiejętnościami w zakresie projektowania i konstrukcji pojazdów pochwali się łącznie 175 zespołów z 24 krajów z Europy i spoza kontynentu. Polskę reprezentować będzie aż 7 drużyn z Polski.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking