Bijemy rekordy!

Dodano: 08.06.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
Igrzyska

Fot. materiały SP41

Gliwickie szkoły stawiają na sport. I nie chodzi wyłącznie o lekcje w-f i szkolne kluby sportowe. Odbywają się też olimpiady. Ostatnio igrzyska lekkoatletyczne odbyły się Szkole Podstawowej na Sikorniku. Zaangażowała się niemal cała szkoła!

W igrzyskach „Bijemy rekordy” swoje umiejętności i kondycję sprawdzali uczniowie wszystkich klas od 1 do 7. Brali udział w typowo lekkoatletycznych konkurencjach i zabawach ruchowych. Z myślą o kibicach urządzono specjalną strefę aktywności, wyposażoną w atrakcyjne przyrządy do ćwiczeń sprawnościowych.

– Cieszy nas, że do zawodów zgłosili się nawet ci uczniowie, którzy do tej pory stronili od wysiłku fizycznego. Z pewnością przyczyniła się do tego różnorodność konkurencji. Staraliśmy się tak ułożyć program, aby zmobilizować i tych bardziej, i tych mniej sprawnych – mówi Kamil Stęplowski, koordynator imprezy i nauczyciel WF.

Przedsięwzięcie wpisało się w realizację jednego z priorytetów edukacyjnych szkoły, jakim jest aktywizacja ruchowa uczniów i promowanie zdrowego stylu życia. Inspiracją stał się również udział w międzynarodowych kursach edukacyjnych, na których nauczyciele SP41 szkolą się w ramach programu Erasmus+.

 – Podziwiam pomysłowość organizatorów imprezy i tak duże zainteresowanie uczniów udziałem w zawodach. Do rywalizacji stanęła ponad połowa szkolnej społeczności. To chyba rekord szkoły! - cieszy się Joanna Łomnicka – Łakomy, dyrektor SP 41. (mf)

1
Fot. materiały SP41
2
Fot. materiały SP41
3
Fot. materiały SP41
4
Fot. materiały SP41
5
Fot. materiały SP41
6
Fot. materiały SP41

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking