Biegacze na start!

Dodano: 25.05.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
bieg

fot. materiały organizatora

3 czerwca wystartuje IX Gliwicki Bieg Uliczny. Trasa będzie miała 10 kilometrów i poprowadzi uczestników pod gliwicką Radiostację.

Trasa biegu prowadzić będzie z osiedla Kopernika do Radiostacji i z powrotem. Start z ulicy Perseusza przewidziano na godzinę 9.30. Uczestnicy przebiegną ulicami: Pionierów, Myśliwską, Jałowcową, Folwarczną, Bernardyńską, Grottgera, Lubliniecką i Michałowskiego. Meta zlokalizowana będzie na terenie areny lekkoatletycznej przy ZSO nr 8 (ul. Syriusza 30). Podtrzymując coroczną tradycję, organizatorzy zaplanowali również bezpłatne biegi  na dystansach od 200m dla przedszkolaków do 2000 m dla młodzieży.  

Trwają już zapisy  do biegu głównego na 10 km. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są wyłącznie na formularzu zgłoszeniowym, który jest do pobrania na stronie internetowej  www.gliwickibieg.pl. Do biegów dzieci i  młodzieżowych zapisy odbęda się w dniu zawodów od godz. 9:00.

Jak na gliwicki bieg przystało, nie może zabraknąć lokalnego detalu. Każdy uczestnik otrzyma specjalny medal z gliwickim akcentem. W ubiegłych latach była to Radiostacja oraz Ratusz. Na tegorocznym medalu znalazły się gliwickie fauny.

Podczas trwania imprezy przewidziana jest również akcja charytatywna: Przybij 5-tkę Ani!

Organizatorem imprezy jest UKS Kometa, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych oraz GLIWICE BIEGAJĄ. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. (kr)

mapa biegu
Trasa biegu 10 km
medal
projekt tegorocznego medalu (fot. materiały organizatora)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking