Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Gliwicach, 22 marca 2021 r.

// 22-03-2021

Obowiązujące zasady obsługi klientów Urzędu Miejskiego

rezerwacja baner

 Urząd cały czas działa  zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami definiującymi  zasady bezpieczeństwa i w najbliższym czasie  nie jest planowane wprowadzanie żadnych istotnych zmian w organizacji jego pracy.

REJESTRACJA POJAZDÓW - REZERWACJA WIZYTY

Wejście od ul. Zwycięstwa (przy bankomacie) jest przeznaczone dla klientów:

  1. Wydziału Komunikacji – uwaga! Obowiązuje elektroniczna rejestracja wizyt klientów Referatu Rejestracji Pojazdów (pod adresem https://rezerwacjakm.gliwice.eu/index.php). Dzięki wprowadzanym przez UM zmianom od kwietnia nie będzie w niej możliwe rezerwowanie dowolnej liczby miejsc na dany termin. Sprawy z zakresu Praw Jazdy – złożenie wniosku o wydanie międzynarodowego prawa jazdy, pozwolenia na kierowanie tramwajem, prawa jazdy (zmiana ważności, zmiana danych, utrata/zniszczenie dokumentu), złożenie wniosku o wydanie Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK) i odbiór nowego dokumentu - bez wcześniejszego umawiania wizyty.

Wydział Komunikacji przypomina, że istnieją następujące formy realizacji spraw:

- złożenie dokumentów w Biurze Podawczym Urzędu,

- przesłanie zawiadomień / wniosków z wykorzystaniem platformy SEKAP oraz ePUAP,

- rezerwacja internetowa terminu wizyty w Referacie Rejestracji Pojazdów.

- telefoniczne umówienie wizyty w Referacie przy ul. Jasnej 31a – dotyczy klientów zbiorowych (tzn. klientów którzy są zainteresowani załatwieniem podczas jednej wizyty 3 lub więcej spraw).

  1. stanowisk Wydziału Podatków i Opłat;
  2. Biura Obsługi Interesantów – z wyjątkiem Biura Podawczego.

Wejściem od ul. Zwycięstwa z lewej strony głównych drzwi wejściowych wchodzą osoby zgłaszające zgon.

Wejście od ul. Wyszyńskiego jest przeznaczone dla klientów:

  1. Wydziału Spraw Obywatelskich – uwaga, klientom nie są już wydawane identyfikatory! Nie trzeba umawiać się telefonicznie, jednak na sali bezpośredniej obsługi może przebywać maksymalnie do 6 klientów (w zależności od liczby czynnych stanowisk). W przypadku, gdy wszystkie stanowiska na sali będą zajęte, klienci powinni oczekiwać na obsługę w holu. Po wejściu do budynku UM należy zdezynfekować ręce (lub założyć rękawiczki), warto także mieć własny długopis.
  • W celu usprawnienia obsługi, należy wypełnić wcześniej stosowne wnioski lub zgłoszenia oraz załączyć potwierdzenie dokonania opłaty w przypadku wniosku o wydanie zaświadczenia. Niezbędne druki można pobrać ze strony internetowej pod adresem: http://bip.gliwice.eu/formularze oraz przy wejściu głównym do UM. Katalog spraw z opisami usług z zakresu Wydziału Spraw Obywatelskich znajduje się pod adresem: http://bip.gliwice.eu/karty-informacyjne.
  • Wykaz spraw, które można załatwić w pełni elektronicznie, korzystając z platformy ePUAP lub ze strony obywatel.gov.pl, można znaleźć na stronie https://bip.gliwice.eu/karty-informacyjne.
  1. Od poniedziałku 19 października do odwołania Urząd Stanu Cywilnego pozostaje zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta, z wyjątkiem rejestracji zgonów. Dokumenty można składać w Biurze Podawczym (wejście od strony ul. Wyszyńskiego) oraz drogą elektroniczną za pośrednictwem ePUAP. !!! Od 30 października 2020 r. w ceremonii ślubu cywilnego w Ratuszu może uczestniczyć tylko 5 osób – 2 zawierających małżeństwo, 2 świadków, urzędnik USC !!!
  2. Terenowego Punktu Paszportowego podlegającego Śląskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu – decyzją ŚUW wizyta jest możliwa wyłącznie po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (na podstawie listy);
  3. Biura Podawczego – bez ograniczeń;
  4. pozostałych wydziałów po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty (na podstawie listy), na stanowiskach obsługi w sali 142 na I piętrze UM – Uwaga! O umówionej godzinie pracownik danego wydziału odbiera klienta i kieruje go do sali 142 schodami przy punkcie ksero/foto. Osoby niepełnosprawne, seniorzy, klienci z dzieckiem w wózku są kierowani do windy przy Urzędzie Stanu Cywilnego.

 

POZOSTAŁE WYDZIAŁY UM

Szczegółowe zasady obsługi klienta przez poszczególne wydziały Urzędu Miejskiego znajdują się pod adresem https://bip.gliwice.eu/zasady-obslugi-w-poszczegolnych-wydzialach.

Zarejestruj się!

strategia warsztaty baner

2-godzinne, popołudniowe spotkania z zainteresowanymi tematem mieszkańcami poszczególnych dzielnic ze względu na trwającą pandemię odbędą się w trybie zdalnym, na platformie komunikacyjnej Zoom. Będą się rozpoczynać zawsze o godz. 17.00.

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać do 2 dni przed wybranym terminem spotkania!

Kontakt: Biuro Rozwoju Miasta UM tel. 32/338-65-50 lub 32/338-65-63.

WAŻNE! Aby uczestniczyć w spotkaniach na Zoom, wystarczy kliknąć w otrzymany e-mailem link albo skopiować go i otworzyć w dostępnej na komputerze przeglądarce internetowej (Chrome, Firefox lub inna). Osoby nieposiadające kamerek internetowych mogą wypowiadać się, korzystając z zestawów słuchawkowych z wbudowanym mikrofonem lub pisząc na czacie podczas spotkania Zoom.

 

  • 22 marca 2021r. - SPOTKANIE online w sprawie strategii Gliwice2040 dla mieszkańców dzielnic: Kopernik, Obrońców Pokoju i Żerniki - od godz. 17:00 do 19:00
    • >FORMULARZ NIEAKTYWNY - CZAS REJESTRACJI UPŁYNĄŁ
  • 30 marca 2021r. - SPOTKANIE online w sprawie strategii Gliwice2040 dla mieszkańców dzielnic: Wojska Polskiego, Śródmieście i Politechnika - od godz. 17:00 do 19:00

SPOTKANIA ZAKOŃCZONE:

Więcej informacji na temat strategii rozwoju miasta #Gliwice2040 można znaleźć na stronie gliwice2040.gliwice.eu

 

Korzystne zmiany w e-rezerwacji wizyt

siedziba UM

Urząd Miejski w Gliwicach wprowadza usprawnienia do systemu elektronicznej rezerwacji wizyt w Referacie Rejestracji Pojazdów, działającego pod adresem rezerwacjakm.gliwice.eu. Od 5 kwietnia nowe rozwiązania będą dostępne dla klientów referatu w filii UM przy ul. Jasnej 31A, a od 12 kwietnia – dla mieszkańców rejestrujących pojazdy w głównej siedzibie magistratu przy ul. Zwycięstwa 21. Dzięki zmianom w systemie zostanie wykluczona możliwość rezerwowania dowolnej liczby miejsc na dany termin.

Nowy system elektronicznej rezerwacji wizyt w Referacie Rejestracji Pojazdów wprowadzi konieczność podania przez zainteresowanego numeru telefonu i adresu e-mail. Klient będzie mógł wybrać tylko jeden termin wizyty w danym dniu, a próba zarezerwowania drugiego terminu będzie blokowana na podstawie numeru telefonu i e-maila. Po wskazaniu terminu i jego zatwierdzeniu, na stronie internetowej u klienta wyświetli się komunikat o dokonanej rezerwacji, pojawi się też specjalny kod i informacja o wysłaniu na podany wcześniej e-mail korespondencji z linkiem potwierdzającym wraz z wygenerowanym kodem. Jeżeli w ciągu godziny klient nie potwierdzi rezerwacji, ta zostanie anulowana. Warto pamiętać, że w przypadku osób, które będą musiały ponownie zgłosić się do Wydziału Komunikacji, rezerwacji wizyty dokona pracownik wydziału podczas obsługi.

Zmieniamy system e-rezerwacji, mając na uwadze uwagi i komfort obsługi klientów Referatu Rejestracji Pojazdów – podkreśla Izabela Kowynia, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji UM w Gliwicach. – Nowy system wykluczy możliwość rezerwowania dowolnej liczby miejsc na dany termin i ukróci nieuczciwy proceder ich pozyskiwania celem „odsprzedaży” na portalach społecznościowych. Dziękujemy mieszkańcom za sygnały w tej sprawie. Przypominamy zarazem, że internetowa rezerwacja do Referatu Rejestracji Pojazdów jest bezpłatna, a Urząd Miejski nie pobierał i nie pobiera opłat od tej czynności. Nie pośredniczy również w umawianiu wizyt i załatwianiu spraw dotyczących rejestracji – dodaje Izabela Kowynia.

Przypominamy jednocześnie wszystkim klientom urzędu, że sprawy dotyczące zbycia lub nabycia pojazdu, odbioru dowodu rejestracyjnego, zmiany danych i adnotacji w dowodzie rejestracyjnym nie wymagają umawiania wizyty.

Adam Zagajewski nie żyje

Adam Zagajewski

Odszedł kolejny gigant polskiej kultury, w młodości związany z Gliwicami. 21 marca w wieku 75 lat zmarł w Krakowie Adam Zagajewski – poeta, prozaik, eseista i tłumacz, jeden z najbardziej znanych współczesnych twórców polskich i przedstawicieli poetyckiej Nowej Fali.

Urodził się w 1945 roku we Lwowie. Dzieciństwo i lata młodości spędził w Gliwicach. Tu ukończył V Liceum Ogólnokształcące. Jego ojciec był profesorem Politechniki Śląskiej. Po maturze wyjechał do Krakowa studiować psychologię i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W drugiej połowie lat 70. związał się z opozycją demokratyczną, publikował w prasie niezależnej, prowadził seminarium dla tzw. Uniwersytetu Latającego. W 1975 roku, po podpisaniu listu-protestu do władz PRL przeciwko ograniczaniu wolności obywatelskich, znanego jako „List 59”, otrzymał zakaz publikacji w wydawnictwach państwowych.

W latach 1979–1981 przebywał na stypendium w Berlinie Zachodnim. W 1982 roku wyjechał do Paryża. Do Krakowa powrócił na stałe 20 lat później.

Począwszy od roku 1988 wykładał poezję (przez jeden semestr w roku) w Teksasie, w ramach Creative Writing Program na University of Houston. Od roku 2007 natomiast prowadził zajęcia z historii literatury w Committee on Social Thought na University of Chicago. Był członkiem zespołu redakcyjnego „Zeszytów Literackich”, kwartalnika założonego pierwotnie na emigracji, w Paryżu, a następnie przeniesionego do Warszawy.

Otrzymał m.in. Międzynarodową Nagrodę Vilenica (1996), nagrodę im. Tomasza Transtromera (Szwecja, 2000), Nagrodę im. Horsta Bienka (Niemcy, 2002), International Neustadt Prize (USA, 2004), Europejską Nagrodę Poetycką (Włochy, 2010) i Zhongkun International Poetry Prize Chiny, 2013).

Przed 7 laty był gościem-wykładowcą startującej wówczas Wszechnicy Polskiej Akademii Umiejętności. Przypominamy rozmowę z Poetą, opublikowaną w MSI-Gliwice z 9 października 2014 r. (str. 11) pod tytułem „Najwięcej wierszy napisałem o Gliwicach”.

 

„Palmiarnia na wynos” – nowinki, których nie znacie

Palma

Światło. Czy 6 tys. roślin zamieszkujących Palmiarnię Miejską ma go wystarczająco dużo? Jak poszczególne kolory światła oddziałują na rośliny? Czy można trzymać rośliny w ciemnej łazience? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w drugiej części podcastu Palmiarnia na wynos. Nasze gliwickie tropiki są nieczynne do odwołania, ale podcast powinien nieco osłodzić oczekiwanie na otwarcie.

W związku z nowymi obostrzeniami od soboty 20 marca do odwołania zamknięta jest Palmiarnia Miejska w Gliwicach. Aby zachować kontakt z gliwickimi tropikami i być na bieżąco z nowinkami z życia mieszkańców Palmiarni zachęcamy do słuchania podcastów przygotowywanych systematycznie przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych i publikowanych na stronie www.mzuk.gliwice.pl. Bohaterem drugiego odcinka jest światło – nieodzowny element wpływający na wzrost roślin. Czy 6 tys. roślin zdobiących pawilony Palmiarni ma go wystarczająco dużo? Czy egzotyczne rośliny przywiezione z południowej półkuli rosną podczas polskiej zimy? Czy konstrukcja i oszklenie Palmiarni ma wpływ na wzrost roślin? Jak podlewać rośliny zimą, by im nie zaszkodzić? Jaki wpływ na rośliny ma różnobarwne światło? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w podcaście „Palmiarnia na wynos - Światło”.

Podcastu można wysłuchać również na Spotify oraz Soundcloud. W wyszukiwarkę tych portali wystarczy wpisać “Palmiarnia na wynos”. (mf)

Wandale przy rurach ciepłowniczych? Reaguj!

dewastacja sieci ciepłowniczej

W rejonie ul. Ceglarskiej w Ligocie Zabrskiej dochodzi do powtarzających się dewastacji (w tym podpaleń) zewnętrznego płaszcza i warstwy izolacji napowietrznej sieci cieplnej należącej do PEC – Gliwice. Jeżeli jesteś świadkiem takich aktów, nie zwlekaj – reaguj, dzwoniąc do dyspozytora PEC – Gliwice (tel. 32/335-01-10) i na Policję (tel. 997 lub 112).

Pamiętajmy! Sieć ciepłownicza jest zespołem urządzeń służących do przesyłania ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej do odbiorców na terenie miasta. Odbudowa zniszczeń jest czasochłonna i kosztowna. Utracone do atmosfery ciepło jest liczone przez PEC jako strata i wpływa na wzrost kosztów jego produkcji!

 

Gliwice wśród lokomotyw rozwoju lokalnego

panorama Gliwic

Polski Instytut Ekonomiczny w Warszawie, dostarczający analiz i ekspertyz do realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i popularyzujący polskie badania z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych w kraju oraz za granicą, opublikował raport poświęcony średniej wielkości ośrodkom miejskim, uwzględniający skutki pandemii. Gliwice uplasowały się w tym dokumencie w grupie 39 miast-lokomotyw rozwoju rynku lokalnego.

Celem raportu PIE jest weryfikacja scenariuszy rozwoju średnich miast w perspektywie 2035 roku, wypracowanych w 2019 r. Funkcjonowanie ośrodków liczących od 20 tys. do 200 tys. mieszkańców przeanalizowano w trzech grupach: S1 – miasta potrzebujące nowych strategii i pomysłu na rozwój; S2 – miasta z potencjałem bez silnych wyróżników; S3 – miasta-lokomotywy rozwoju rynków lokalnych.

Scenariusz „Pędząca lokomotywa” dla miast z grupy S3 zakładał jasne i przejrzyste przepisy prawne w Polsce oraz wysoki poziom nakładów inwestycyjnych w mieście. Obecnie – zdaniem uwzględnionych w badaniu przedstawicieli miast – szanse na realizację tego scenariusza w 2035 r. wynoszą 91 proc.

Jak podkreślają twórcy raportu, najsilniej na powodzenie realizacji scenariusza „Pędząca lokomotywa” mogą wpłynąć: pozyskanie środków unijnych na rozwój infrastruktury miasta, dostępność transportowa miasta oraz zainteresowanie miastem ze strony inwestorów zewnętrznych. Na brak powodzenia – brak środków na inwestycje lokalne, słabe skomunikowanie miasta z otoczeniem oraz ograniczony
dostęp do finansowania zewnętrznego.

Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Knurowska-Chorzowska

Tablica informacyjna

Rozpoczął się kolejny etap  przebudowy przejazdu drogowo–tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Knurowska/Chorzowska. Prace są prowadzone na wlocie ul. Knurowskiej.

W zawiązku z pracami zamknięto część wlotu od wyspy dzielącej w kierunku wschodnim (pasy ruchu od Sośnicy w kierunku ul. Chorzowskiej). Ruch odbywa się dwukierunkowo częścią wlotu od strony salonu samochodowego. Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowe. Inwestorem zadania są Tramwaje Śląskie S.A.

„Smoki” pokonane

futsaliści w akcji

W meczu 25. kolejki spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Red Dragons Pniewy 3:2. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy po strzałach Cabrery i kapitalnej akcji Dasaieva prowadzili 2:0.

Po zmianie stron pniewianie narzucili swoje warunki, stworzyli sobie mnóstwo okazji, ale tylko raz Kostecki zdołał pokonać Widucha, który wcześniej wyszedł zwycięsko z kilkunastu sytuacji, które mogły zakończyć się golem dla „Smoków”. Potem Piast stracił Dasaieva, który musiał opuścił plac gry z powodu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki. Gliwiczanie przetrwali jednak okres gry bez jednego zawodnika. Na 2,5 minuty przed końcem spotkania goście zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem, ale stracili gola po akcji Soleckiego i celnym strzale Szadurskiego. Zaraz po wznowieniu gry Hoły przywrócił nadzieję pniewian na uratowanie choćby remisu, jednak dobra gra w obronie podopiecznych Orlando Duarte dała Piastowi trzy punkty i awans na drugie miejsce w tabeli.

Ambitna walka GTK

GTK w akcji

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z GTK Gliwice 86:74. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Elijah Wilson, który zdobył 36 punktów. Goście wystąpili bez trzech obcokrajowców, ale za to z zawodnikami drużyny młodzieżowej, którzy niedawno wywalczyli złoty medal mistrzostw Polski do lat 19.

Do ostatniego meczu w sezonie GTK przystąpiło mocno osłabione. Oprócz kontuzjowanych Kacpra Radwańskiego i Łukasza Diduszki zabrakło trzech Amerykanów: Taylera Personsa, Shannona Boguesa i Jordona Varnado. Pierwszy z nich w porozumieniu z klubem zdecydował się na szybszy powrót (właśnie został ojcem, zaś GTK nie ma już szans na play off), a występ dwóch pozostałych był wykluczony z powodów dyscyplinarnych. W tej sytuacji wiadomo było, że trener Matthias Zollner będzie się posiłkował zawodnikami, którzy niedawno wywalczyli złoty medal mistrzostw Polski do lat 19. W składzie znalazło się miejsce dla: Aleksandra Wiśniewskiego, Bartosza Chodukiewicza i Karola Korczyka. Ten pierwszy wskoczył od razu do pierwszej piątki i od pierwszych minut starał się dowodzić grą gliwiczan.

Gospodarze nie zamierzali pozwolić gościom na wiele, ale GTK nie poddawało się – dzięki temu swoje pierwsze punkty w ekstraklasie zdobył w pierwszej połowie Bartosz Chodukiewicz. Druga połowa rozpoczęła się od wymiany ciosów, ale MKS nadal miał bezpieczną przewagę. Trener Zollner w trzeciej kwarcie pozwolił zadebiutować w Energa Basket Lidze Karolowi Korczykowi, a ten bez wahania odwdzięczył się celną „trójką”. W jego ślady poszedł też Heliński i po 30 min. gry GTK traciło do rywala 10 punktów. 

Na początku ostatniej odsłony wydawało się, że MKS ma mecz pod kontrolą, jednak GTK walczyło ambitnie dalej. Przypomniał o sobie Henderson, a kiedy dodatkowo zza linii 6,75 m trafił także Szymański, gliwiczanie zbliżyli się do rywala na zaledwie trzy punkty różnicy. Dąbrowianie nie zamierzali jednak wypuszczać zwycięstwa z rąk i po dwóch akacjach 2+1 w wykonaniu Cizauskasa i Mijovicia ponownie mogli czuć się bezpiecznie. W końcówce oba zespoły wykonywały już tylko rzuty wolne, które nie mogły zmienić losów spotkania. MKS wygrywa derby po raz drugi w sezonie i kończy rozgrywki na 9. miejscu. GTK plasuje się na 12. miejscu.

 

Zwycięstwo na 5

Piast gliwice w akcji

Piłkarze Piasta odnieśli pewne zwycięstwo na otwarcie 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. W starciu z Cracovią ofensywni piłkarze Niebiesko-Czerwonych – Jakub Świerczok w pierwszej i Dominik Steczyk w drugiej połowie – wpisali się na listę strzelców i dali swojej drużynie wygraną, która pozwoliła awansować na piąte miejsce w ligowej tabeli. 

Świetny początek w wykonaniu Piasta, który już w siódmej minucie wyszedł na prowadzenie. Kolejną, dziewiątą już bramkę w sezonie zdobył Jakub Świerczok, który wykorzystał dokładne dogranie piłki przez Gerarda Badíę. Gliwiczanie rozpoczęli z dużym animuszem, a po chwili mogli prowadzić już różnicą dwóch bramek. Gra Niebiesko-Czerwonych mogła się podobać, bowiem podopieczni Waldemara Fornalika grali odpowiedzialnie w obronie, byli dobrze pukładani w środku pola i skuteczni z przodu. Kiedy Cracovia stworzyła sobie dogodną okazję do strzelenia gola, František Plach udowodnił, że jest w wysokiej formie. Gospodarze kontrolowali przebieg rywalizacji. Jedynym zarzutem mogły być łatwo zebrane żółte kartki. Jedna z nich wykluczyła z gry Jakuba Holubka, na którego nie będzie mógł liczyć trener Fornalik w meczu przeciwko Wiśle Płock. 

Gliwiczanie w natarciu poszukiwali drugiej bramki, która jeszcze bardziej uspokoiłaby przebieg rywalizacji. Goście mogli pokrzyżować te plany za sprawą sytuacji Marcosa Alvareza, ale znów znakomicie w bramce zachował się słowacki golkiper. Niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić i gliwiczanie postanowili uwydatnić prawidłowość tej reguły. Niespełna cztery minuty po akcji Pasów, Niebiesko-Czerwoni zdobyli drugą bramkę w tym spotkaniu. Siłą spokoju i precyzją popisał się Dominik Steczyk, który nie dał szans Karolowi Niemczyckiemu na skuteczną interwencję. Oba zespoły w kolejnych fragmentach rywalizacji naprzemiennie przejmowały inicjatywę, jednak wynik nie ulegał zmianie. Piast zasłużenie zwyciężył, a zdobyte trzy punkty sprawiły, że po pierwszym meczu 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy zespół z Gliwic awansował na piąte miejsce w tabeli.

Biuro Prasowe Piast Gliwice SA

Warto skorzystać z internetowego sklepu geodezyjnego

urządzenia geodezyjne

Internetowy sklep geodezyjny to usługa sieciowa Wydziału Geodezji i Kartografii Urzędu Miejskiego w Gliwicach zapewniająca dostęp do danych i dokumentów Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego oraz wypisów i wyrysów z Ewidencji Gruntów i Budynków. To bardzo przydatne rozwiązanie zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców.

Warto skorzystać z internetowego sklepu geodezyjnego, ponieważ można w nim dokonać zamówienia bez wizyty w urzędzie wykorzystując komputer, tablet lub telefon komórkowy. Ponadto można automatycznie wypełnić wniosek zaznaczając pola wyboru i wpisując konieczne dane, można też wybierać dokument papierowy lub elektroniczny oraz dogodną formę jego odbioru, a także dokonać płatności przelewem po przekierowaniu na stronę swojego banku, a dzięki natychmiastowemu potwierdzeniu wpłaty oczekiwać szybkiej realizacji zamówienia. Dzięki korzystaniu z internetowego sklepu geodezyjnego oszczędza się czas i pieniądze, a dokumenty otrzymywane są szybciej niż w przypadku papierowego wniosku. To nie wszystko – mając Profil Zaufany można uzyskać dostęp do danych podmiotowych, w tym danych osobowych, zyskujemy też pewność, że nasze dane osobowe są chronione i bezpiecznie przetwarzane.

Internetowy sklep geodezyjny dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gliwicach https://gliwice.eu/urzad-miejski/uslugi-geodezyjne.

Pytania na temat internetowego sklepu geodezyjnego należy kierować na adres: ge@um.gliwice.pl lub telefonicznie pod nr. tel.: 32/238-54-48.