Aktualności | Sukcesy uczniów ZSO nr 14 nie tylko w lekkoatletyce

Sukcesy uczniów ZSO nr 14 nie tylko w lekkoatletyce

Opublikowane: 06.05.2022 / Sekcja: Oświata

W dniu 26 kwietnia 2022 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gliwic w lekkoatletyce. Szkoła Podstawowa nr 14 w Gliwicach w ZSO14 od wielu lat czynnie uczestniczy w imprezach lekkoatletycznych organizowanych przez Klub Piast Gliwice. Sekcja LA jest wspomagana i współfinansowana przez Samorząd Miasta Gliwice i Szkolny Związek Sportowy w Gliwicach.

Reprezentacja szkoły w tych zawodach liczyła 20 osób. Wszyscy uczestnicy z pełną pasją i zaangażowaniem starowali w swoich konkurencjach. W tej edycji mistrzostw nasi uczniowie poprawili swoje wyniki w następujących konkurencjach: skok w dal, bieg na 60 m 200 m i 600 m.

Dawid Darliński - piętnastolatek z ogromną pasją do biegania, zajął I miejsce w biegu na 600m z wynikiem 1,31. Uczeń jest obecnie Halowym Mistrzem Śląska w biegu na 600 m oraz Mistrzem Śląska w wieloboju LA. Dawid interesuje się również piłką nożna i piłką siatkową.

Zuzanna Górak - trzynastolatka jest zawodniczką SPR Sośnica i jej wiodącą dyscypliną sportową jest piłka ręczna, którą trenuje od czterech lat. Zuzia trenuje również sporty walki Aikido. W Otwartych Mistrzostwach Gliwic zajęła I miejsce w biegu na 200m.

Szymon Gwóźdź - dwunastolatek jest zawodnikiem Klubu Sportowego Górnik Zabrze, gdzie trenuje od pięciu lat piłkę nożną. Reprezentuje szkołę również w zawodach LA. Zdobył I miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,52 i III miejsce w biegu na 60m.

Zuzanna Rus - dwunastolatka jest wielokrotną medalistką szkolnych zawodów LA. Mistrzyni Śląska w wieloboju LA w 2020r. Swoje zainteresowania sportem rozwija w klubie sportowym SPR Sośnica. Obecnie jest reprezentantką Kadry Śląska w piłce ręcznej. W Otwartych Mistrzostwach Gliwic zajęła II miejsce w biegu na 60m i II miejsce w skoku w dal.

Kinga Czempiel - koronną dyscypliną dwunastolatki jest piłka ręczna. Lubi chodzić po górach, jeździć na rowerze. W otwartych Mistrzostwach Gliwic zdobyła III miejsce w biegu na 200m.

Gratulujemy sportowcom zwycięstwa oraz poprawy dotychczasowych wyników.
Życzymy dalszych sukcesów w każdej z uprawianych dyscyplin sportowych.