Aktualności | Nieudana inauguracja

Nieudana inauguracja

Opublikowane: 24.07.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

W sobotnim meczu 1. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (22 lipca) Piast Gliwice przegrał na swoim stadionie z Lechem Poznań 1:2. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Patryk Dziczek, a dla Kolejorza dwukrotnie trafił Filip Marchwiński.

Niemal do przerwy na boisku toczyła się spokojna gra. Dużo emocji pojawiło się dopiero pod koniec pierwszej połowy spotkania. Tak w skrócie można scharakteryzować pierwszą odsłonę rywalizacji Niebiesko-Czerwonych z Kolejorzem. Gliwiczanie byli skuteczni w defensywie i nie dopuszczali rywali pod swoje pole karne, neutralizując ataki. Tuż przed zmianą stron podopieczni Aleksandara Vukovicia wykorzystali błąd defensywy Kolejorza. W polu karnym faulowany był Michael Ameyaw, a jedenastkę na bramkę zamienił Patryk Dziczek, który wyprowadził Piasta na prowadzenie. W 42. minucie było 1:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Drugą część lepiej rozpoczęli goście, którzy chwilę po wznowieniu gry doprowadzili do remisu po mocnym strzale Filipa Marchwińskiego. Chwilę później strzelił on drugiego gola i dał Lechowi przewagę. Niebiesko-Czerwoni dążyli do wyrównania i stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe, ale nie potrafili po raz drugi pokonać Filipa Bednarka. Blisko byli Patryk Dziczek i Jakub Czerwiński, ale niestety podopieczni Aleksandara Vukovicia nie zdołali wyrównać.