Aktualności | Mocny start sezonu szpadzistek Piasta

Mocny start sezonu szpadzistek Piasta

Opublikowane: 06.09.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

Trzy reprezentantki Piasta Gliwice – Oliwa Janeczek, Wiktoria Jędrzejec i Magda Ratyna – zajęły odpowiednio 1., 2. i 3. miejsce na podium Pucharu Polski juniorów młodszych w szpadzie dziewcząt i chłopców. W pierwszy weekend września w Radlinie rywalizowało w sumie 113 zawodniczek i 97 zawodników z całego kraju.

Były to pierwsze w tym sezonie, ogólnopolskie zawody, których stawką były punkty Pucharu Polski, zostały rozegrane w Radlinie. Doskonale zaprezentowały się na nich reprezentantki Piasta Gliwice. Najlepsza z nich okazała się Oliwa Janeczek – medalistka ostatnich mistrzostw Europy, która poprzedni sezon zakończyła na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. Na 2. miejscu podium stanęła Wiktoria Jędrzejec. Miejsce 3. wywalczyła natomiast Magda Ratyna. Oprócz trójki zwyciężczyń na 8. lokacie uplasowała się także Maria Szczurowska.

Spośród chłopców reprezentujących Piasta 6. miejsce zajął Seweryn Gusta, a 10. Błażej Kurowski.

W następny weekend rywalizację rozpoczną najmłodsi szermierze, którzy wezmą udział w „Mieleckich Skrzydłach”. A 15 września o punkty Pucharu Polski powalczą juniorki i juniorzy. (ml)