Jest dotacja na detekcję!

Uaktualniono: 06.04.2011 / Sekcja: / pdf

Miejska spółka Śląska Sieć Metropolitalna pozyskała środki unijne na realizację projektu „Rozbudowa systemu detekcji na terenie miasta Gliwice wraz z modernizacją wybranych sygnalizacji świetlnych”.

7 kwietnia o godz. 11.00 w gmachu Urzędu Miejskiego w Gliwicach (ul. Zwycięstwa 21) rozpocznie się konferencja prasowa poświęcona tej sprawie. Zapraszamy przedstawicieli mediów do sali 130.
„Rozbudowa systemu detekcji...” to kolejne przedsięwzięcie związane z funkcjonowaniem w Gliwicach miejskiej sieci szerokopasmowej (MSS) – informuje Grzegorz Nitkiewicz, szef Śląskiej Sieci Metropolitalnej. Spółka ta zarządza MSS i jest pierwszym w kraju samorządowym operatorem infrastruktury teleinformatycznej. – Dzięki przyznaniu środków unijnych sieć szerokopasmowa odegra w najbliższym czasie znaczącą rolę w poprawie bezpieczeństwa na ulicach Gliwic. Przyczyni się do tego uruchomienie zdalnie sterowanych „inteligentnych świateł” na blisko 60 skrzyżowaniach, otwarcie centrum sterowania ruchem, a także rozwinięcie systemu monitoringu wizyjnego. Całość inwestycji jest szacowana na prawie 30 mln zł, a dotacja wyniesie 85% tej kwoty – dodaje G. Nitkiewicz. (kik)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking