Aktualności | Ferie z Muzeum

Ferie z Muzeum

Ferie z Muzeum

Opublikowane: 03.01.2023 / Sekcja: Miasto 

Ferie to czas odpoczynku, ale też wielu ciekawych możliwości. Nawet, jeżeli nie wyjeżdżacie na zimowiska, wyprawy, obozy narciarskie czy do babci, nie będziecie się nudzić! W Gliwicach sporo będzie się działo. Sprawdźcie, jakie atrakcje na was czekają. Dziś propozycja gliwickiego Muzeum.

Muzeum zaprasza na ferie z kolorem, formą i „Madonną pod jodłami”. Od wtorku 17 stycznia do piątku 27 stycznia w Willi Caro i Oddziale Odlewnictwa Artystycznego będą organizowane zajęcia edukacyjne dla grup przedszkolnych i szkolnych uczestniczących w półkoloniach, jak i dla osób indywidualnych – rodziców/opiekunów z dziećmi. Zajęcia będą rozpoczynały się o godz. 9.00 i 11.00 (stacjonarnie i na platformie ZOOM).

W Willi Caro odbędą się spotkania z dziełami sztuki najwyższej próby. Uczestnicy będą mieli okazję poznać prace najlepszych polskich twórców dwudziestolecia międzywojennego, na co dzień znajdujące się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, a obecnie prezentowane na wystawie w Willi Caro. Czekają dzieła takich twórców, jak Leon Chwistek, Jan Cybis, Zbigniew Pronaszko, Józef Pankiewicz, Wacław Zawadowski-Zawado, Józef Czapski, Zofia Stryjeńska, Tadeusz Makowski, Władysław Skoczylas, Jonasz Stern, Katarzyna Kobro. Będzie można też podziwiać jedno z najwspanialszych dzieł renesansu w polskich zbiorach – pochodzący z ok. 1510 r. obraz „Madonna pod jodłami” niemieckiego artysty Lucas Cranacha starszego. Z kolei w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego uczestnicy warsztatów zawędrują do słonecznej Italii, gdzie poznają losy rzymskich cesarzy i spojrzą na Rzym oczami Giovanniego Battisty Piranesiego, wybitnego XVIII-wiecznego architekta i rysownika.

Tematy zajęć:
Willa Caro:
•    Artystyczny alfabet dwudziestolecia międzywojennego w Polsce;
•    Nowe rozdanie. Panorama dwudziestolecia międzywojennego w Polsce;
•    Niezmiennie zmiana. Najważniejsze kierunki w polskim malarstwie dwudziestolecia międzywojennego;
•    Madonna pod jodłami. Tajemnice arcydzieła.
 

Oddział Odlewnictwa Artystycznego:
•    Poczet cesarzy rzymskich;
•    Grand tour z Piranesim.
Obowiązują zapisy przyjmowane pod nr. tel.: 783-560-006 (Willa Caro) i 665-280-021 (OOA). Na ZOOMie zajęcia są dla wszystkich bezpłatne. Stacjonarne kosztują 1 zł od całej grupy, a osoby indywidualne, które chcą do tych grup dołączyć, wchodzą za darmo. Liczba miejsc jest ograniczona. 
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: muzeum.gliwice.pl. (mf)

SPRAWDŹ TAKŻE:

Ferie z Biblioteką

Ferie w Stacji Artystycznej Rynek

Zimowa Laba z Victorią

Filmowe zimowisko w Amoku
 Ferie z MDK

Ferie z Teatrem

Ferie w Palmiarni i na basenie

baner2