Aktualności | Ferie z Biblioteką 

Ferie z Biblioteką 

Ferie z Biblioteką 

Opublikowane: 02.01.2023 / Sekcja: Miasto 

Ferie to czas odpoczynku, ale też wielu ciekawych możliwości. Nawet, jeżeli nie wyjeżdżacie na zimowiska, wyprawy, obozy narciarskie czy do babci, nie będziecie się nudzić! W Gliwicach sporo będzie się działo. Sprawdźcie, jakie atrakcje na was czekają. Dziś przybliżamy „STEAM ferie”, czyli propozycję Miejskiej Biblioteki Publicznej.  

Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach zapowiadają się bardzo interesująco, upłyną w dużym stopniu pod znakiem doświadczeń, eksperymentów naukowych, konstruowania, budowania i rozwijania kreatywności (STEAM to akronim angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics, będący nazwą modelu nauczania, który łączy wymienione wyżej nauki w jedno). Podczas „STEAM ferii” dzieci będą motywowane do samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków i współdziałania w grupie, ale przede wszystkim zyskają możliwość interesującej zabawy.
Atrakcji nie zabraknie! Będzie m.in. okazja, by skonstruować rakietę i wystrzelić ją w kosmos, wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, poznać historię dinozaurów i zbudować ich szkielety z makaronu, zgłębić podstawy programowania i konstruowania robotów, własnoręcznie wykonać drzewko szczęścia, a także odbyć podróż po Układzie Słonecznych czy Starożytnym Egipcie. To nie wszystko. Będzie też można poznać tajniki druku 3D, odkryć tajemnice wulkanów, uczestniczyć w zabawach kreatywnych, różnych doświadczeniach, zajęciach naukowych, a także stworzyć własną świecę, pachnące mydełko, kalejdoskop czy witraży okienny. 
Bezpłatne zajęcia będą organizowane przez dwa tygodnie ferii niemal we wszystkich filiach MBP. Szczegółowy program oraz adresy mailowe, na które należy zgłaszać chęć udziału w zajęciach znajdują się na stronie internetowej MBP: biblioteka.gliwice.pl. (mf) 

Sprawdź też: 

Ferie w Stacji Artystycznej Rynek

Zimowa Laba z Victorią

Ferie w Muzeum

Filmowe zimowisko w Amoku

Ferie z MDK

Ferie z Teatrem

Ferie w Palmiarni i na basenie

grafika