Aktualności | Ferie w Palmiarni i na basenie

Ferie w Palmiarni i na basenie

Ferie w Palmiarni i na basenie

Opublikowane: 11.01.2023 / Sekcja: Miasto 

Ferie to czas odpoczynku, ale też wielu ciekawych możliwości. Nawet, jeżeli nie wyjeżdżacie na zimowiska, wyprawy, obozy narciarskie czy do babci, nie będziecie się nudzić! W Gliwicach sporo będzie się działo. Sprawdźcie, jakie atrakcje na was czekają. Dziś propozycja Palmiarni i miejskich krytych pływalni.

Palmiarnia miejska to oaza zieleni w centrum miasta. Jest trzecim co do wielkości obiektem tego rodzaju w Polsce. Powstała jeszcze w XIX w. Liczy obecnie ponad 6 tys. okazów flory i fauny. Można w niej podziwiać rośliny cytrusowe, przyprawowe (pieprz, cynamon, kardamon) oraz egzotyczne palmy i kaktusy, pochodzące z Australii, Afryki i obu Ameryk. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszą się egzotyczne i krajowe ryby pływające w ogromnych akwariach. Zwiedzanie zajmuje około 1,5 godz. Trochę ciepełka w gliwickich tropikach to fantastyczna oferta na spędzenie  wolnego czasu. 

Uwaga, mamy dobrą wiadomość – podczas ferii Palmiarnia Miejska jest czynna również w poniedziałki (w godz. od 9.00 do 18.00). 

W ferie warto też skorzystać z gliwickich krytych pływalni: Mewy na Sikorniku, Delfina przy ul. Warszawskiej i Olimpijczyka na Koperniku.  
Więcej informacji na temat obiektów oraz biletów można znaleźć na stronie internetowej: www.mzuk.gliwice.pl. (mf)

Zobacz również: 

Ferie z Teatrem

Ferie z MDK
Filmowe zimowisko w Amoku

Zimowa laba z Victorią

Ferie z Muzeum

Ferie z Biblioteką

Ferie w Stacji Artystycznej Rynek

Palmiarnia. Wnętrze cytrusy akwarium akwarium w Palmiarni storczyki