Uwaga kierowcy! Zmiany w ruchu od 6 lipca

Uaktualniono: 25.06.2015 / Sekcja: / pdf

Roboty na budowie Drogowej Trasy Średnicowej wkraczają w następne fazy realizacji. 6 lipca zostanie zamknięte dla ruchu skrzyżowanie ulic Jagiellońskiej, Hutniczej i Franciszkańskiej.

Na budowanej obecnie ostatniej części Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach powstaje aż 11 powiązań z miejskimi ulicami. Dzięki temu mieszkańcy z różnych osiedli będą mogli wjechać na tę ważną arterię w dogodnym dla siebie miejscu. Ułatwi to także dotarcie do różnych instytucji osobom, które do Gliwic przyjeżdżają. W efekcie odciążone zostaną niektóre mniejsze ulice. Na razie ta skomplikowana budowa jest w toku i wciąż jeszcze trzeba liczyć się z okresowymi utrudnieniami.

6 lipca około godziny 10.00 (po porannym szczycie komunikacyjnym) zostanie zamknięte dla ruchu skrzyżowanie ulic Jagiellońskiej, Hutniczej i Franciszkańskiej. W tym miejscu powstanie rondo łączące te ulice z DTŚ. Na czas prowadzonych prac ulica Błogosławionego Czesława na odcinku od ul. Zabrskiej do Paulińskiej będzie dwukierunkowa, natomiast na ul. Paulińskiej (wjazd od ul. Błogosławionego Czesława) oraz ul. Cecylii (wjazd od ul. Franciszkańskiej) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Zmiany będą obowiązywać do końca września.

Jednocześnie zostanie rozebrany fragment ul. Hutniczej, łączący ulice Jagiellońską i Franciszkańską z ul. Wincentego Pola i Robotniczą. W tym miejscu będzie przebiegała „średnicówka”. Dla pieszych i zmotoryzowanych, którzy będą chcieli przedostać się na drugą stronę DTŚ, wybudowano nieopodal kładkę i wiadukt łączące ulice Franciszkańską i Robotniczą.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking