DTŚ: Czas na budowę nowego skrzyżowania

Dodano: 24.08.2015 / Sekcja: / drukuj / pdf
łącznik pomiędzy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i DTŚ

Wyraźnie widać już powstający na nasypie łącznik pomiędzy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i DTŚ (fot.Z.Daniec)

W związku z budową Drogowej Trasy Średnicowej od 26 sierpnia planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, na fragmencie wiaduktu nad torowiskiem kolejowym – zawiadamia Eurovia Polska S.A.

Wykonawca robót zawiadamia, że w pierwszym etapie zostanie zamknięty prawy pas jezdni (prowadzący od ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w stronę centrum). Pomimo prowadzonych robót, ruch samochodowy będzie możliwy w obydwu kierunkach, ale sterowany przy pomocy sygnalizacji świetlnej. Kierowcy muszą liczyć się z okresowymi utrudnieniami i zachować szczególną ostrożność. Dostępne będzie nadal przejście dla pieszych. 

 roboty konstrukcyjne przy budowie jezdn

Na łączniku prowadzącym do przyszłego skrzyżowania na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego trwają już roboty konstrukcyjne przy budowie jezdni (fot. Z. Daniec)

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Bohaterów Getta jest konieczna, bo rozpoczyna się budowa skrzyżowania, które połączy tę ulicę z Drogową Trasą Średnicową. Prace mogą potrwać przez około dwa miesiące.

Docelowo zjazdy i wjazdy z DTŚ będą dostępne poprzez wybudowane już rondo, na które od ubiegłego tygodnia można wjechać z ul. Sienkiewicza. Z kolei z ronda do ul. Bohaterów Getta Warszawskiego poprowadzi nowy łącznik powstający na nasypie. Wyraźnie widać go już zarówno z dołu – od strony ronda, jak i z góry – od strony wiaduktu. Na nasypie trwają roboty konstrukcyjne przy budowie jezdni, natomiast w obrębie przyszłego skrzyżowania na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego zostanie przebudowywany układ drogowy i mur oporowy. (al)

 


Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking