Najprawdziwszy smok na świecie

Najprawdziwszy smok na świecie

Najprawdziwszy smok na świecie

Opublikowane: 12.01.2011 / Sekcja: Kulturalne 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Muzeum w Gliwicach Willa Caro 

Organizator: Muzeum w Gliwicach 


25 stycznia (wtorek) Willa Caro
godzina 11.00 – 13:00
WARSZTATY TWÓRCZE Z PANEM TOTI

Od pomysłu do książki. Jak stworzyć bohatera.
Młodzi twórcy poznają Pana Totiego, bohatera książek Joanny Sorn – Gary. Będą także mogli stworzyć własnego bohatera książki, oraz nadać różnorodne cechy charakteru. Dowiemy się, jak powstaje pomysł na książkę – bajkę i jak wykreować postać.
Teoria na wesoło – zabawy, twórcze zagadki, prace plastyczne.

26 stycznia (środa) Willa Caro
godzina 11:00 – 13:00
WARSZTATY TWÓRCZE Z PANEM TOTI

Prototyp książki – makieta
Zaprojektujemy książkę, poznamy tajniki tworzenia kolejnych jej części. Przyglądniemy się także kolejnym przygodom Pana Totiego.
Teoria na wesoło – animacje, plansze, zagadki.

27 stycznia (czwartek) Zamek Piastowski
W CZASACH SMOKÓW I DZIELNYCH RYCERZY
Godzina 11:00 – 12:00
Mały rycerz
Dowiemy się jak żyli bohaterowie dawnych czasów i najpopularniejszych baśni dla dzieci. Poznamy jaka była droga małego chłopca do tego aby stał się rycerzem. Co to jest bojowy rumak, rząd koński, zbroja turniejowa, turniej rycerski, pasowanie na rycerza, giermek czy paź, na te wszystkie pytania odpowiemy w czwartek.

Godzina 12:30 – 13:30 Mały Skryba
Zabawa w tworzenie starych dokumentów. Będzie to niepowtarzalna okazja zapoznania się z technikami tworzenia starego dokumentu. Dowiemy się co to jest pergamin, lak czy pieczęć oraz jakie były zasady tworzenia dokumentu, będzie także okazja do stworzenia własnego dokumentu i pieczęci.

28 stycznia (piątek). Willa Caro
godzina 11:00 – 12:30
STWORY WYCZAROWANE Z CIENIA. BAJKI

Teatrzyk cieni.
Dawno, dawno temu… - tak zaczyna się większość bajek. Jakich znamy bohaterów bajek? Czy są wesołe, czy smutne? Jak wyczarować smoka za pomocą cienia? Ile cieni ma bohater baśni? Na te wszystkie pytania odpowiemy już w ferie.

Na wszystkie spotkania i warsztaty wstęp wolny. Ograniczona ilość miejsc. Zgłoszenia: promocja@muzeum.gliwice.pl,Tel. (32) 3354403, 605362594