Parkowe Lato

Dodano: 07.07.2010
Czas wydarzenia: 
2010-08-21 19:30
Miejsce wydarzenia: 
Park Chopina

„Michol na ganeczku siadła”

wykonawcy: Łada Gorpienko, zespół w składzie: Grzegorz Gryboś (gitara), Oleg Dyyak (klarnet, akordeon), Tomasz Kupiec (gitara bas), Gertruda szamańska (instrumenty perkusyjne)

Łada Gorpienko urodziła się na Ukrainie. Piosenkarka, aktorka, tancerka, choreograf. Skończyła Wyższą Państwową Szkołę Teatralną i Filmową w Kijowie. Śpiewać zaczęła zafascynowana dawnymi ludowymi pieśniami Ukrainy. Jest laureatką wielu nagród, zagrała w jedenastu filmach i programach TV1 Ukrainy. Do Polski przyjechała w 1994 roku na zaproszenie znanego krakowskiego kabaretu "Loch Camelot" i została na zawsze… Artystką Camelotu pozostaje do dziś.
Zdobyła Gran Prix na międzynarodowym festiwalu „Białe żagle”, główną nagrodę ukraińskiego festiwalu „Obering”, nagrodę specjalną na festiwalu rockowym „Taras Bulba”. Występowała m. in. we Francji, Czechach, Niemczech, USA, Finlandii, na Węgrzech. W filmie "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana zagrała rolę druhny na ukraińskim weselu i zaśpiewała piosenkę „Ruta miata”. W latach 1998-2002 występowała w telewizyjnych "Spotkaniach z Balladą". Zagrała w serialach telewizyjnych "Dom", "Na dobre i na złe".
 

Kategorie wydarzenia: