Wystawa prac Jana Suchana

Dodano: 27.06.2010
Czas wydarzenia: 
2010-06-24 (Całodzienne) do 2010-07-31 (Całodzienne)

24 czerwca, w imieniny Jana, w Galerii Miejskiej MΠK (Rynek 4 – 5) została otwarta wystawa prac Jana Suchana – nestora w gronie gliwickich fotografików prasowych, rejestrującego z ogromną pieczołowitością historię Gliwic i powiatu gliwickiego.

Przez wiele lat był związany z redakcją „Nowin Gliwickich”. – Gdyby zebrać wszystkie jego zdjęcia, wyszło by z tego kilka albumów o mieście, o tym jakie było, jak się zmieniło, jacy żyli tutaj ludzie, co ich fascynowało. Wystawa będzie zatem wspomnieniem minionych wydarzeń. Być może odszukamy znajomych, przeżyjemy coś raz jeszcze. W jego imieniny o godz. 20.00 spotkajmy się w galerii – zachęcają organizatorzy ekspozycji.

Wystawa będzie czynna do końca lipca. Towarzyszyć jej będą warsztaty fotografii reportażowej i dokumentalnej, które poprowadzi Michał Mrozek – redaktor naczelny internetowego magazynu PokochajFotografie.pl. Jako, że pasjonatów fotografii w Gliwicach nie brakuje, a liczba miejsc dla uczestników zajęć jest ograniczona pomysłodawcy przedsięwzięcia zaplanowali casting (1 lipca). Ci, którzy lubią fotografować, chcą pokazać swoje zdjęcia i nauczyć się czegoś nowego mogą przesyłać swoje zgłoszenia. Zapisy będą prowadzone do końca czerwca na stronie internetowej http://pokochajfotografie.pl. Wybrańcy, którzy przejdą przez sito jurorów, spotkają się na warsztatach. Co tydzień, przez cały lipiec (w poniedziałki i wtorki), czeka ich fotograficzne spotkanie z miastem, a na zakończenie każdego warsztatu – ocena prac. Najlepsze trafią na łamy „Nowin Gliwickich” oraz magazynu PokochajFotografie.pl. (bom)

Kategorie wydarzenia: