Simple chic | wystawa fotografii Jolanty Zygmunt-Więzik

Dodano: 25.02.2021
Mix zdjęć autorstwa Jolanty Zygmunt-Więzik przedstawiających kobiety
Czas wydarzenia: 
2021-03-08 17:00 do 2021-04-11 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
504 676 972

Serdecznie zapraszamy na wystawę zatytułowaną "Simple chic", na której będziemy prezentować zdjęcia autorstwa Jolanty Zygmunt-Więzik.
Wystawę otworzy wernisaż zaplanowany na 8 marca na godz. 17:00. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

SIMPLE CHIC
08/03-11/04

Autorka o wystawie:
Zaczynałam swoją przygodę z fotografią 18 lat temu od czarno-białych portretów wykonywanych aparatem analogowym na klisze, bardzo ascetycznych. Po wielu latach poszukiwań wróciłam do prostego w środkach portretowania i na nowo odkryłam dla siebie uroki minimalistycznej estetyki. Projektem „SIMPLE CHIC” chcę udowodnić, że największym atutem pań jest ich naturalność i prawdziwe emocje a wiek nie ma znaczenia. Nieprzypadkowo prezentowane portrety są czarno-białe, chciałam by warstwa barwna nie odciągała uwagi od samych modelek. Jest to moja subiektywna opowieść o pięknych kobietach, które trafiły przed mój obiektyw. W każdej z nas jest piękno, światło i blask, trzeba je tylko czasem pomóc wydobyć. Projekt jest otwarty i będzie kontynuowany.

Jolanta Zygmunt-Więzik – z wykształcenia mgr ekonomii. Fotografuje zawodowo od 2007 roku pod szyldem FOTO-HOLLANDA w Gliwicach, specjalizuje się głównie w portrecie, fotografii rodzinnej, pokoleniowej i biznesowej. W latach 2003-2015 aktywny członek i koordynator działań Gliwickiej Grupy Fotograficznej PRECEL, m.in. kurator grupowych wystaw i organizator ponad 30 fotograficznych pokazów multimedialnych. Ma za sobą liczne autorskie wystawy fotograficzne m.in. „Portret Dziecka” oraz wystawę „Pokolenia Kobiet” pokazywaną podczas gliwickiej 12ArtNocy w 2019 roku. Więcej o autorce na stronie www.foto-hollanda.pl.

Wystawę "Simple Chic" będzie można oglądać w godzinach otwarcia Stacji Artystycznej Rynek oraz podczas zaplanowanych wydarzeń.Podczas trwania wernisażu oraz odwiedzania wystawy obowiązują zasady reżimu sanitarnego (obowiązek noszenia maseczki, dezynfekcja rąk przed wejściem oraz zachowanie min. 1,5 m dystansu od innych uczestników). Pokaż mniej

Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Gliwice.

Kategorie wydarzenia: