Jura opowieści | Wystawa fotografii Radosława Czapli

Dodano: 09.02.2021 / pdf
Grafika zapowiadająca wystawę "Jura opowieści", na fotografii krajobraz jurajski, autor: R. Czapla
Czas wydarzenia: 
2021-02-15 12:00 do 2021-03-05 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4–5)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
504 676 972

Już od 15go lutego zapraszamy na najnowszą wystawę fotografii autorstwa Radosława Czapli.

15/02-05/03
"Jura opowieści" to wystawa stacjonarna prezentująca wybrane fotografie fotografa ukazujące różne oblicza Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Fotograf dzieli pasję z pracą terapeuty, pedagoga oraz instruktora wspinaczki. Zajmuje się fotografią artystyczną, portretową, krajobrazową, reportażem oraz fotografią użytkową. Jest pasjonatem fotografii analogowej i ciemni fotograficznej, a także podróży.

Wystawę oglądać można w godzinach otwarcia Stacji Artystycznej Rynek.
5 marca odbędzie się finisaż wystawy, podczas którego zapraszamy na spotkanie autorskie z artystą, z którym porozmawiamy o inspiracjach, twórczości i najnowszych projektach.

Kilka słów od autora:
""Jura opowieści" to zbiór kilku czarno-białych zestawów zdjęć opowiadających o Jurze, skałach i ich relacjach z otaczającym je światem. Jest to efekt mojego zauroczenia tym miejscem. Wapienne skały Jury to pozostałości życia i osadów z dna morza sprzed ponad 150 milionów lat. Dostojne, potężne, mistyczne skały, które koegzystują z otaczającym je światem i życiem toczącym się wokół nich.

Większa część wystawy opiera się na zdjęciach, które będą zawarte w ZINie fotograficznym "Jura Opowieści". Obecnie skonstruowana jest już makieta ZINa, wymaga jeszcze ostatnich prac wykończeniowych, znalezienia drukarni i dofinansowania".

Podczas odwiedzania wystawy obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Wstęp wolny.

Kategorie wydarzenia: